Ribnica ubedljiva na startu

Ribnica je ugostila Takovo iz Gornjeg Milanovca na otvaranju prvenstva Superlige Srbije. Milanovčani su počeli otresito, posle dva vezana poena eks reprezentativca Miloša Terzića stigli su i do vođstva 4-3, ali je Ribnica imala odgovor i vrlo brzo posle dobrih odbrana i sigurnih napada Bojovića i Ražnatovića došla do vođstva 10-6. Od tog trenuitka se igralo poen za poen,a seriju je prekinuo dizač gostiju Andrej Polomac sa dva vezana bloka na Ražnatoviću. Takovo je došlo na poen zaostatka, ali je Ribnica u finišu seta sa par dobrih odbrana i sigurnom realizacijom stigla do četiri poena prednosti. Blok Stefanovića doneo je „musketarima“ vođstvo od 1-0, 25-21. Ribnica je odlično delovala i u drugom setu. Kapiten Todorović i korektor Bojović su bili neuhvatljivi, Bićanin je odlično dirigovao igrom, Krsteski pokupio nekoliko teških lopti u polju i domaći su odmah stekli četiri poena prednosti. Posle prvog tajm auta gostiju pri vođstvu domaćih 13-9, trener Takova je promenio oba primača, na parket su izašli Gavrilović i Jestrović, ali Ribnica je čuvala kapital. Imali su „musketari“ vođstvo 17-12, posle poena Jestrovića Milanovčani su prišli na 19-17, ali je tada na scenu stupio Ivan Todorović i blokom vratio Kraljevčane na četiri poena prednosti. Kod „musketara“ nije bilo panike, nervoze, igralo se mirno, bez tajm auta i izmene, pa je i ovaj deo igre pripao Ribnici 25-21. Takovo je u trećem setu povelo 3-0, Ribnica odmah uzvratila serijom za izjednačenje, a onda su gosti imali još jednom dva poena prednosti 5-3. Puleni Milana Simojlovića su i to nadomestili, stekli vođstvo od 11-9 i naterali trenera gostiju da zatraži prvi tajm aut. Urodilo je plodom, Takovo je napravilo seriju 4-0, ubrzo povelo i 15-12, ali je Bojović uspeo da svom timu donese egal 17-17, ubrzo i vođstvo 18-17. Gledali smo nadigravanje Mladena Bojovića sa jedne i Milana Krstića sa druge strane.Onda je Mijajlović pogodio as za 23-21 za Ribnicu. Meč loptu je posle druge kontre realizovao Mladen Bojović za konačnih 25-22 i 3-0 za Ribnicu.

Ivan Todorović donosi poen Ribnici u meču sa Takovom

RIBNICA – TAKOVO 3 – 0 (25 – 21, 25 – 21, 25 – 22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: P. Balandžić i M. Milošević (Beograd)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 10 (1 bl, 1 as, 3 sg), Todorović 8 (1 bl, 2 gr), Bićanin, Mijajlović 1 (as), Milovanović, Krsteski (libero 1), Miljković, Milosavljević, Gajović 9 (3 bl, 1 as), Bojović 18 (3 as, 1 bl, 5 sg, 3 gr), Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović 6 (1 bl, 2 sg) Trener: M. Simojlović

TAKOVO: Duštinac 7 (2 bl, 4 sg), M. Ćorić 5 (3 bl, 3 sg), Jestrović 4 (1 bl), Gavrilović 5 (2 as, 1 bl, 2 gr), Terzić 3 (1 bl, 3 sg), Polomac 5 (2 bl, 1 as, 3 sg), Medan, Bekrić 3, Petrović (libero 1), Aleksić, Janković (libero 2), V. Ćorić, Krstić 15 (1 bl, 4 sg), Ćosović Trener: M. Milošević