"Crveni" preokretom do pobede u Subotici

Uspon forme koji su nagovestili ubedljivim trijumfom u susretu sa novosadskom Mladošću, fudbaleri Radničkog 1923 potvrdili su današnjom pobedom na gostovanju subotičkom Spartaku u utakmici 13. kola Mocart Bet Superlige Srbije – 2:1 (2:1). Kragujevčani su do drugog uzastopnog, a ukupno četvrtog trijumfa u sezoni došli nakon rezultatskog preokreta u prvih 45 minuta, kada su najpre anulirali rani zaostatak od jednog gola, da bi pred sam odlazak na odmor preuzeli vođstvo, koje su uspešno sačuvali do samog kraja utakmice.

Verovali su Šumadinci da mogu iskoristiti rezultatsku krizu domaćeg Spartaka kako bi se domogli novih prvenstvenih bodova, koji bi im i te kako značili pred seriju izuzetno teških utakmica koje ih očekuju u prvoj polovini oktobra. Znali su “crveni” da će nasuprot sebe imati ekipu kojoj bukvalno “gori pod nogama” i koja je današnju utakmicu doživljavala kao neku vrstu “dana de”, ali to nije remetilo njihove pobedničke aspiracije.

Početak utakmice nije obećavao. Subotičani su već posle četiri minuta igre došli do vođstva pogotkom mladog Hrstića, koji se nakon centaršuta Tanasina i spretne reakcije Srećkovića, koji je glavom skrenuo loptu na drugu stativu, najbolje snašao pred golom kragujevačkog tima.

Usledio je period totalne ofanzive Kragujevčana, koji su svim snagama nastojali da što pre dođu do rezultatskog poravnanja. Najpre je pokušao Miloš Vidović posle kornera, da bi par minuta kasnije zapretio i Damjan Krajišnik iz slobodnog udarca, ali je oba puta lopta završila van okvira gola subotičkog tima.

Napori fudbalera Radničkog 1923 da stignu do izjednačenja konačno su urodili plodom u 34. minutu, kada je posle ubačene lopte iz prekida i gužve pred golom domaće ekipe Damjan Krajišnik dobro odmerenim prizemnim udarcem sa udaljenosti od desetak metara primorao golmana Spartaka Filipa Manojlovića na kapitulaciju.

Delovalo je da će se na pauzu otići sa nerešenim rezultatom, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena došlo do kontakta između Brazilca Evandra da Silve i štopera Spartaka Stefana Filipovića u kaznenom prostoru domaće ekipe, nakon čega je sudija Stojanović dosudio jedanaesterac u korist gostiju iz srca Šumadije, koji je u pogodak pretvorio Milutin Vidosavljević donevši tako veliki preokret kragujevačkom timu.

Domaćin je u drugom poluvremenu zaigrao znatno ofanzivnije i stvorio par izglednih prilika za izjednačenje, ali je golman Radničkog 1923 Stojan Leković bio prosto nesavladiv. Mladi čuvar mreže kragujevačkog superligaša sjajno je reagovao nakon pokušaja Tanasina u 67. minutu, kao i rezerviste Obradovića pet minuta kasnije, kada je bravuroznom paradom skrenuo loptu u korner.

Imali su i “crveni” jednu dobru situaciju u 79. minutu da otklone sve dileme oko pobednika današnjeg susreta, ali je udarac Stefana Čolovića sa ivice šesnaesterca osujetio Filip Manojlović.

Sreća je pogledala Kragujevčane nakon udarca glavom Stefana Filipovića u poslednjem minutu utakmice, kada je lopta umesto u golu završila na prečki.

Šumadinci su se današnjom pobedom učvrstili u sredini tabele sa 15 osvojenih bodova, dok je Spartak posle petog poraza u nizu ostao u donjem delu tabele sa 10 sakupljenih bodova.

Fudbalere Radničkog 1923 u narednom kolu očekuje još jedno gostovanje, ovoga puta niškom imenjaku, koga sa klupe predvodi doskorašnji strateg “crvenih” Nenad Lalatović.

SPARTAK – RADNIČKI 1923 1:2 (1:2)

SUBOTICA - Stadion:
Gradski. Sudija: Andrija Stojanović (Beograd). Pomoćnici: Nenad Radoičić, Novak Novaković (takođe iz Beograda). Strelci: Hrstić u 4. minutu za Spartak, a Krajišnik u 34. i Vidosavljević u 45+3. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923.

SPARTAK: Manojlović, Tanasin, Mitrović, Filipović, Ostojić, Šimura (od 81. Abraham), Toševski (od 46. Obradović), Stanić (od 89. Bosić), Bjelanović, Srećković (od 89. Đurasović), Hrstić (od 46. Tumbasević). Trener: Ljubiša Dunđerski.

RADNIČKI 1923: Leković, Vlajković, Pecelj, Miličić, Cvetinović, M. Vidović, Krajišnik (od 72. Srnić), Čolović (od 89. Brnović), Vidosavljević (od 89. Zorić), Evandro (od 60. Stoiljković), Šimić (od 72. Ubuparip). Trener: Dejan Joksimović.

Čukarički 2 : 2 Radnički (N)
Javor Matis 0 : 2 Voždovac
Partizan 4 : 1 Vojvodina
TSC 2 : 1 Radnik
Novi Pazar 3 : 1 Mladost (L)
Napredak 4 : 0 Kolubara