IMT pregrmeo i Banjicu

Vodeći IMT je na Banjici krenuo oprezno, čekajući da im se otvori prilika da ugroze gol protivnika, a ona je veoma brzo stigla. Igrao se 8. minut kada je Vidić šutem sa desetak metara savladao Đurkovića i doveo goste u vođstvo. Do 24. minuta se igralo pretežno na sredini terena, a onda je mlađani Luković šutirao sa ivice šesnaesterca, ne toliko snažno koliko precizno i udvostručio prednost IMT-a.

Rad bezidejan i nemoćan, gosti sa Novog Beograda igraju taman toliko koliko je dovoljno da sačuvaju prednost. Jedinu priliku za Rad u prvom poluvremenu je posle lepog driblinga sam sebi stvorio Arsić u 34. minutu, ali mu završni udarac nije bio najbolji, šutirao je pravo u gostujućeg golmana.

Miroslav Marković posle samo 20 sekundi igre u nastavku ulazi u dobru priliku da smanji zaostatak, ali mu je golman gostiju odbranio udarac i poslao loptu u korner. Nakon izvedenog udarca iz ugla Marković je najviši u skoku postigavši pogodak glavom sa razdaljine od 5-6 metara. Strelac jedinog gola za domaće Marković opasno je pripretio i u 56. minutu, ovog puta Kojić je sigurno intervenisao. Rad igra puno angažovanije posle petnaestominutnog odmora.

Gosti su došli do daha posle dvadesetak minuta igre, a Kijevčanin ne koristi lepo dodavanje Lukovića u 66. minutu i sa svega 5 metara loptu šalje nebu pod oblake. U 72. minutu je dosuđen indirektan udarac za goste na 10 metara od gola, stvorila se velika gužva, Luković je pokušao kroz šumu nogu da pronađe lopti put u gol, ali je neko od odbrambenih igrača Rada blokirao udarac ispred same gol linije.

Golman gostiju Kojić u 77. minutu pravi kardinalnu grešku, umesto da izbaci čistu loptu napucava Arsića, ovaj odmah upošljava Mandića i "Građevinari" stižu do izjednačenja. Kad se očekivao kraj i podela bodova, zvezdin igrač na pozajmici u IMT-u Glišić je gostima doneo sva 3 boda. Prizemnim udarcem sa 12 metara u 87. minutu postavio je konačnih 3:2 za IMT, tako da Novobeograđani sa 29 osvojenih bodova zauzimaju ubedljivo prvo mesto na tabeli Prve lige Srbije.

U 13. kolu Rad gostuje u Pančevu, dok IMT na stadionu Bežanije dočekuje Vršac.

RAD - IMT 2:3 (0:2)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Piljak Andreja. STRELCI: M.Marković 46. i Mandić 77.min (Rad), Vidić 8, Luković 24. i Glišić 87.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Mihajlović, M.Marković i Mitrović (Rad), Savić, Ćosić i Vidić (IMT).

RAD: Đurković, Gašić (Nenadović), Mihajlović, Milosavljević, Mandić (Adamović), Savić, Arsić (Stojković), Mitrović, M.Marković, Stević, Đ.Jovanović.

IMT: Kojić, Savić (Ćosić), Glišić, Vidić (Varga), Luković (Tasić), Čarls (Kodžić), Ćirković, Lukić, Radočaj, Kijevčanin, Blažić (Stamenić).

OFK Vršac 0 : 0 GFK Sloboda
Radnički (NB) 2 : 1 RFK Grafičar
Inđija Toyo Tires 2 : 1 Jedinstvo (Ub)
Metalac 1 : 0 Trayal
Radnički (SM) 1 : 0 RFK Novi Sad 1921
Mačva 0 : 0 Zlatibor