Vaterpolisti Radničkog ubedljivi u Španiji

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Evrope vaterpolisti Radničkog deklasirali su na gostovanju ekipu španskog Matara, rezultatom 17:9 i tako ostvarili veliku prednost pred revanš koji se igra u Kragujevcu, 24. novembra.

I pored toga što se meč igrao na otvorenom bazenu, u uslovima sa kojima su se Kragujevčani po prvi put susreli, vaterpolisti Radničkog poveli su već u prvom napadu, pogotkom Borisa Zlokovića, a potom su uvećavali vođstvo do samog kraja susreta.

Posle prilično izjednačene prve četvrtine, koja je završena rezultatom 3:2, Radnički se početkom druge deonice „odlepio“ na tri gola „viška“ (5:2), a već u 14. minutu stigao je do pet golova prednosti (8:3) i tako rešio pitanje pobednika.

Nastavili su vaterpolisti Radničkog da „pucaju iz svih oružja“ i u drugom poluvremenu, kada je trener Dejan Udovičić šansu pružio svim igračima, pa je prednost rasla čak do devet golova (17:8). Debakl je donekle ublažio Mađar Arpad Babaji, svojim drugim pogotkom, pred poslednji zvuk sirene.

Istakao se Vanja Udovičić sa četiri pogodaka, a po tri su postigli Đorđe Bašić, Boris Zloković i Filip Filipović.

Šef stručnog štaba Kragujevčana, Dejan Udovičić bio je zadovoljan pobedom, ali mu je zasmetao veliki broj primljenih pogodaka.

- Ovom ubedljivom pobedom smo praktično izborili plasman u polufinale. Na momente se videlo da nismo navikli na igru na otvorenom bazenu, što je možda uticalo da primimo ovoliko golova, ali sam zadovoljan ostvarenim rezultatom. U revanšu ćemo pokušati da primimo što manje golova – rekao je Udovičić.

Mataro – Radnički 9:17 (2:3, 2:6, 1:3, 4:5)

Otvoreni bazen Centra Natacio Mataro. Gledalaca: 300. Sudije: Stavropulos Nikolaos (Grčka) i Simion Mihai (Rumunija).

MATARO: Gardonji, Barbena, Sančez 3, Korbalan, Fernandez, Babaji 2, A. Garsija, Bah 1, Kodina, Ž. Garsija, Kinčep 1, Mingez 2, Panon. Trener: Beto Fernandez.

RADNIČKI: Radić, Burić 2, Popović, Marković, Gak, Bašić 3, Ćirić, Čupić 1, Zloković 3, F. Filipović 3, Udovičić 4, Đ. Filipović 1, Stivens. Trener: Dejan Udovičić