Nenad Stanojević obezbedio pobedu i tri nova boda

Detalj sa meča - foto: D.Ivanović

Na igralištu u Dublju pred oko 50 gledalaca domaći bez Nikole Pecića i Dragana Župca susret u okviru 6. kola Druge rasinske okružne lige odigrali su stari rivali Kamenorezac 76 i ekipa Vinogradara iz Riljca.

Pobedili su domaći rezultatom 1:0. U prvih 15 minuta igralo se bez kiše a onda je do samog kraja utakmice obilna kiša uz grmljavinu pokvarila kvalitet i na terenu su igrači se teško kretali. Agilni i iz utakmice u utakmicu sve bolji Nenad Stanojević u 19. minutu obezbedio je dubljanima pobedu i tri nova boda. Međutim da su bili precizniji napadači domaćih Andrijašević i Blagojević pobeda bi bila sa više golova razlike. Ipak s obzirom na kišovito vreme treba čestitati akterima ovog susreta ali i sudijama koji su svo vreme bili na kiši i po terenu sa prisutnim barama.

Lep pogodak postigao je Nenad Stanojević posle centaršuta iz kornera on je najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu Vinogradara. I gosti su se trudili da izjednače bili su oštriji u duelima i često pravili prekršaje. Imali su i oni svoje šanse ali ih nisu iskoristili. Domaći su bili neorganizovani u napadu ali su u odbrani igrali odgovorno i uspeli da do kraja sačuvaju vođstvo od 1:0.

Utakmicu je odlično sudila dama Tamara Vesić dobro se snalazila po kiši i bila na visini zadatka. Sa strana su joj pomagali Nikola Tomić i Danijel Amdić, dok je delegatsku dužnost profesionalno obavio Slobodan Obradović. Posle ove minimalne ali važne pobede Kamenorezac 76 nalazi se na 11. mestu tabele sa 7 bodova, dok je Vinogradar na 13. mestu sa 5 bodova. Naredno 7. kolo dubljani gostuju u Starom trsteniku, a Riljčani će kući dočekati ekipu Mladost 1977 iz Garevine.

Beli Orlovi 2 : 1 Poljoprivrednik
Kamenorezac 76 1 : 0 Vinogradar
Mladost 1977 2 : 1 Mladost (DK)
Donji Kopaonik 1 : 4 Garevina
Jezero 2017 2 : 0 Omladinac
Ribnik 0 : 5 Velika Drenova
Borac 3 : 0 OFK Kopaonik 1931