I drugi remi na Karaburmi u novom šampionatu

U uvodna dva kola novog šampionata koja su plavo-beli odigrali kao domaćini sakupili su dva boda. Nakon remija protiv dobanovačke Budućnosti, OFK Beograd je odigrao nerešeno 0:0 protiv ekipe BASK TEK.

Pred oko 400 gledalaca, viđena je dinamična utakmica sa po par šansi na obe strane. Najbolju priliku za plavo-bele propstio je Divac na početku meča kada nije dobro reagovao i sa nekoliko metara udaljenosti promašio ceo gol. U tom periodu igre gosti su u jednom naletu pogodili prečku preko Bjelanovića.

U drugom poluvremenu viđena je slična slika. Imali su domaći prevlast na terenu, ali i ne previše izglednih šansi. Na drugoj strani nakon greške mladoš štopera Koče igrači u crvenoj opremi ipak ne uspevaju da dođu do gola.

U 83. minutu BASK ostaje sa igračem manje kada drugi žuti karton dobija Bjelanović, ali to nije dovelo do rezultatskih promena. U samom finišu beležimo dva šuta domaćii nakon ubačenih lopti sa desne strane, ali u jednoj situaciji lopta odlazi preko gola, a u drugoj je udarac izblokiran.

Vidi se da se plavo-beli igrači još uigravaju, a nedostaje im i fizičke spreme. Sa druge strane želja ne manjka i čini se da ekipa ima veliki potencijal. Nadamo se da će preko potrebne pobede brzo doći.

U narednom meču, u subotnjem matineu, sa početkom u 10 sati, Ofkovci gostuju ekipi Sinđelića.

Budućnost 0 : 0 Brodarac
Torlak 0 : 3 Prva iskra
Radnički (O) 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Zemun 3 : 1 Teleoptik
Jedinstvo 1 : 1 Zvezdara
Studentski grad 4 : 1 Borac
BSK Borča 0 : 1 Sinđelić
OFK Beograd 0 : 0 BASK TEK