Blagotin na svom terenu pobedio Jedinstvo iz Mijatovca

Arhivski snimak

Na stadionu u Poljni domaći Blagotin slavio je pobedu od 3:0 nad ekipom Jedinstvo iz Mijatovca, u okviru prvog prvenstvenog kola Zone ’’Zapad’’. Ovaj zanimljiv susret vodio je glavni sudija Vojin Janić sa pomoćnicima Matejom Tomićem i Milivojem Dončićem iz Kruševca. Delegat i kontrolor na utakmici bio je Vladan Simić iz Despotovca.

U većem delu susreta igralo se otvoreno a domaćin je sva tri pogodka postigao u prvih 45 minuta. Gosti su pokušavali da smanje rezultat ali je odbrana Blagotina dobro funkcionisala i uspeli su da do kraja sačuvaju postignuti rezultat. Golman domaćih nije imao puno posla, a prvi pogodak domaći su postigli u 27. minutu kada je posle centaršuta raspoloženog za igru Stefana Tavrića, Bojan Mačužić glavom poslao loptu u mrežu gostiju. Drugi pogodak isto tako je pao posle centaršuta u 33. minutu Miloš Vasiljević glavom pogađa mrežu gostiju iz Mijatovca, a treći pogodak za konačan rezultat postigao je Aleksa Nikolić u 37. minutu utakmice.

Interensantno je napomenuti da su sva tri pogodka postignuta glavom posle centaršuteva raspoloženog Stefana Tavrića. Naredno kolo ekipa Blagotina gostuje u Kušiljevu kod istoimenog kluba, ako budu ponovili ovakvu igru sigurno se mogu nadati novim bodovima.