Okružna liga Zaječar: Trebič - Bučje 4:3

Ekipa Trebiča je osvojila tri važna boda u prvoj utakmici serije teških utakmica koje slede i svojom igrom pokazao da može da pobedi svakog, tako da i u naredne dve utakmice sa FK Jasikovom i FK Rtnjem, liderima na tabeli ide po sva tri boda. FK Trebič je ove sezone znatno podmladio tim, pa su primetne oscilacije u igri posledica neuigranosti i neiskustva ali kvalitet svakako nije sporan. Utakmica sa FK Bučjem je bila pravi praznik za oči, odlična utakmica sa puno golova, šansi, preokreta iz koje je mlada ekipa FK Trebiča izašla kao pobednik. Već nekoliko utakmica FK Trebič loše otvara meč i prima golove vrlo rano, što je i u ovom slučaju uradio, posle jedne loše intervencije odbrane u 11. minutu igrač gostiju Živković dovodi FK Bučje u vodjstvo od 1:0. Posle tog gola FK Trebič kreće sa silovitim napadima i već u 17. minutu poravnava rezultat, preko najboljeg igrača na današnjoj utakmici Prvulovića, koji se najbolje snašao posle jedne gužve u šesnaestercu i ugurao loptu u protivničku mrežu. U 26. minutu posle odlično izvedenog slobodnog udarca Milana Gocića, najviši u skoku je bio Marinković i postigao prelep gol glavom za 2:1. FK Trebič je do kraja utakmice uglavnom napadao, a gosti su se branili i preko brzih krila pokušavali da iznenade FK Trebič iz kontranapada. Taman su svi pomislili da će se poluvreme završiti rezultatom 2:1 u korist Trebiča usledila je još jedna greška odbrane i igrač FK Bučja Mihajlović je još jednom poravnao rezultat. Drugo poluvreme donelo je prvo preokret u 66. minutu posle sjajno odradjene akcije igrača Bučja, koji preko Bogosavljevića dovodi FK Bučje u vodjstvo 3:2. Trener FK Trebiča je onda izvršio tri izmene, znatno osvežio postavu, napadi su se redjali pred golom FK Bučja, odbrana je delovala sigurnije, i u 66. minutu posle jedne solo akcije Prvulovića poravnava rezultat na 3:3. Posle tog gola Trebič je krenuo još žešće sa napadima, u 90. minutu Milan Miletić je sjajno izveo slobodan udarac, golman gostiju odbio loptu pravo na nogu Radosavljeviću koji je zakucao u mrežu za pobedu i tri važna boda u borbi za vrh tabele. FK Trebič u sledećem kolu gostuje FK Jasikovi, koja je u ovom kolu prvi put izgubila, utakmica se igra sledeće nedelje 11. novembra, na stadinu u Velikoj Jasikovi, sa početkom od 13:30 h.

Rtanj 3 : 1 BSK
Trebič 6 : 0 Polet
Velika Jasikova 5 : 4 Rudar (VČ)
Bučje 7 : 3 Omladinac
Rgotina 5 : 1 Sloga
Rudar 5 : 2 Mladost
ŠSK 0 : 1 Midžor
Osnić 2 : 0 Borac