Ubedljivom pobedom Mišar do statusa najboljeg u opštinskim ligama Šapca

Kolektiv FK "Mišar" MIšar - sveukupnog pobednika opštinskih fudbalskih liga Šapca i prvaka OFL "Pocerina" 2021/22.

U utakmici dva prvaka bolji je bio iz OFL “Pocerina” – Mišar, ujedno i domaćin ovog meča za sveukupnog pobednika opštinskih fudbalskih liga Šapca. Konačan rezultat bio je 6:1, dok je na poluvremenu već bilo 4:0. Iako visok rezultat nagoveštava dominaciju jednog tima, nije bilo tako do prvog pogotka. Mišar je imao inicijativu i nekoliko uvodnih kornera, ali su ekipe po šansama bile izjednačene. Domaći su zapretili preko Pantelića u 15. minutu, a uzvratio je Perić četiri minuta kasnije na drugoj strani. Pomalo neoprezan start Miloša Kneževića u uglu unutrašnjosti šesnaesterca doneo je veliku priliku za Mišar. Siguran izvođač jedanaesterca u 24. minutu bio je Igor Simić. Deset minuta kasnije viđen je i drugi gol, najlepši iz goleade pobednika. Odlično su domaći izgradili akciju, razmenili su nekoliko brzih pasova i Željko Pantelić se našao u odličnoj situaciji. Pogodio je isti ugao kao i Simić kod penala, tako da golman Pavlović nije to mogao da odbrani. U 37. minutu malo je falilo da nakon kornera i velike gužve Zadrugar smanji prednost, ali je pokušaj Luke Perića izblokiran. Posle tog drugog kornera Mišar je odlično organizovao kontranapad koji je u gol za 3:0 pretvorio Nikola Đukanović. Klonuli su gosti, što domaći ponovo kažnjavaju, i to već u sledećem napadu. Ivan Nikolić je izašao sam pred golmana, predriblao ga i bez većih problema poslao loptu u mrežu za 4:0 u 39. minutu igre. Do kraja poluvremena ekipa iz Mačvanskog Pričinovića pokušala je da uzvrati u par navrata, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku, u dva navrata, preko Ivana Nikolića prete Mišarci. Istakao se njegov pokušaj u 51. minutu, kada je pogodio najoštriji deo okvira gola nakon čega se lopta odbila gotovo 30 metara u polje. U svojoj prvoj ozbiljnijoj akciji u drugom poluvremenu Zadrugar je postigao gol. Smušenost u odbrani domaćina iskoristio je Luka Perić. Iako je šutirao sa suprotne, leve strane terena, bio je to izuzetno precizan i jak udarac, mada je Stefan Lukić vrhom rukavica imao mali kontakt sa loptom. Ako su u tom trenutku gosti polagali ikakvu nadu u bolji rezultat, nju je u potpunosti ugasio dvostruki strelac Željko Pantelić. Ovaj drugi, za 5:1, postigao je posle solo prodora i sjajne realizacije kada je bio oči u oči sa rezervnim golmanom, Vojislavom Arnautovićem. Poslednji pogodak na meču viđen je u 74. minutu, kada je već tempo i želja igrača, a naročito gostiju, naglo splasnuo. Dobrivoje Đurđević je veoma lepo plasirao loptu za konačnih 6:1. Do kraja susreta igralo se bez prevelike želje, mada su domaći u nekoliko navrata uspeli da ugroze gol Zadrugara.

Najbolji za sezonu 2021/22. u dve šabačke opštinske lige - Mišar i Zadrugar

Po završetku susreta obavljena je svečana dodela pehara i medalja ovosezonskim prvacima grupa Mačve i Pocerine. Ekipi Mišara, prvaku OFL “Pocerina” i sveukupnom pobedniku OFL Šabac, nagrade je uručio komesar za takmičenje, Dragoslav Antić, dok je ekipi Zadrugara, prvaku OFL “Mačva”, nagrade je uručio tehnički sekretar GFS Šabac, ujedno i delegat ovog meča, Milivoje Aksentijević. I službenim licima su dodeljena prigodna priznanja za učešće u ovom prestižnom duelu. Podsetnika radi, sudijsku četvorku činili su: glavni sudija Srđan Stepanović, prvi pomoćnik Filip Đurić, drugi pomoćnik Dušan Josipović i četvrti sudija Luka Stanimirović, uz već pomenutog delegata – Milivoja Aksentijevića.

Službena lica utakmice - (sa leva na desno) Luka Stanimirović, Dušan Josipović, Milivoje Aksentijević, Srđan Stepanović i Filip Đurić, sa Takmičarsko-disciplinskim komesarom Dragoslavom Antićem

MIŠAR - ZADRUGAR 6:1 (4:0)

STRELCI1:0 Igor Simić (24. - 11m), 2:0 Željko Pantelić (34), 3:0 Nikola Đukanović (38), 4:0 Ivan Nikolić (39), 4:1 Luka Perić (55), 5:1 Željko Pantelić (61), 6:1 Dobrivoje Đurić (74).

MIŠAR: Stefan Lukić, Nikola Đukanović, Aleksandar Vasić (Miroslav Petrović od 67.), Milan Petrović, Miloš Pavlović, Marko Petrović, Igor Simić (Dobrivoje Đurđević od 46.), Ivan Nikoilć (Jovan Jokić od 67.), Aleksandar Mijailović (Nebojša Sredić od 63.), Željko Pantelić, Marko Stošić (Ognjen Živanović od 67.).

FK "Zadrugar" Mačvanski Pričinović - prvak OFL "Mačva" 2021/22.

Izvor: ofssabac.org.rs

Metlić 0 : 3 Zablaće
Mladost Slatina 2 : 5 Borac BTG
Galeb 5 : 5 Sava
Rankovac 6 : 1 Rudar
Bojić 3 : 3 Jedinstvo
Korman 2 : 1 Mladost Svileuva