Sinđelić ubedljiv na promociji

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Na današnjoj utakmici pred oko 200 svojih najvernijih navijača i u svečarskoj atmosferi, fudbaleri Sinđelića su odigrali taman toliko, koliko im je potrebno da zabeleže još jedan ubedljiv trijumf. Na prvi gol se čekalo do 18. minuta kada je Novićević iskoristio lep pas Cakića i matirao gostujućeg golmana. Slavlje je moglo da počne.U 22. minutu posle lepog prodora i centaršuta Marinkovića, Ćulum sa 5 metara prebacuje gol, mnogo sreće za goste. Lopta je konstantno u posedu Orlova, a do drugog gola su stigli u 26. minutu. Odbijala se lopta u šesnaestercu gostiju od jednog do drugog igrača dok nije stigla do Radoševića, koji je sa 12 metara prizemnim udarcem poslao u samo ćoše.

U 35. minutu je već 3:0. Đurić je dugo vukao loptu i stigavši na ivicu kaznenog prostora šutirao, golman gostiju Milovanović je kratko odbio loptu pravo na nogu Novićevića koji je rutinski poslao u mrežu. Gosti su jedini put pripretili preko Stefana Petrovića na isteku 41. minuta, njegov udarac sa desetak metara je završio u naručju sigurnog Markovića. Na drugoj strani, dva minuta kasnije, istakao se i Milovanović odbranivši šut Đurića sa svega 5-6 metara. Nemoćan je ipak bio u 45. minutu kada Sinđa preko Radoševića postiže i četvrti pogodak.

Domaći u nastavak ulaze sa četiri izmene pa se malo izgubilo na tempu. Do gola ipak stižu u 60. minutu, strelac je Kolarević. Nakon 3 minuta je već 6:0, to je het-trik Novićevića koji se najbolje snašao posle jednog odbitka. Mašina domaćih ne staje, Dragojlović u 75. minutu nakon solo prodora po sedmi put danas cepa mrežu gostiju. Gosti iz Konatica nemaju ni volje ni snage da se odupru raspoloženom protivniku. Do kraja utakmice još je Spasić u 83. minutu mogao da uveća preimućstvo, ali sa 5 metara ne uspeva da nadmudri gostujućeg golmana.

Sjajnoj seriji Orlova ovog proleća nema kraja, bila je ovo 14. pobeda uz samo jedan odigran remi na Dorćolu, pa takmičarsku sezonu zasluženo završavaju na drugom mestu iza Torlaka i posle jednogodišnje pauze se vraćaju u Srpsku ligu.

SINĐELIĆ - ZVEZDA 7:0 (4:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Gavranić Milan. POM.SUDIJE: Dašić David i Perišić Nemanja. STRELCI: Novićević 18, 35 i 63, Radošević 26. i 45, Kolarević 60. i Dragojlović 75.min (Sinđelić).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević (Ratković), Marinković, Đurić (Ačanski), Ćulum (Dragojlović), Milicanović, Kolarević, Cakić ( Lakić), Novićević, Spasić, Milosavljević (Ivelja).

ZVEZDA: Milovanović, Đ.Vurdelja (Aleksić), Popović, Marinković, Srećković, Nedić, R.Vurdelja, Grćić, P.Petrović, Mladenović, S.Petrović.