Zemun pobedom nad Zvezdarom overio drugo mesto

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Momci sa Zvezdare, na zatvaranju sezone, došli su u Zemun bez preteranih ambicija. To Zemun koristi i već u 8. minutu stiže do vođstva. Dakić je odigrao lucidno petom i izigrao gostujuću odbranu, ostavivši Miloševića samog pred Prodanovićem, realizacija je bila samo stvar rutine. Neka 3 minuta kasnije Stevanović sa 5-6 metara pogađa stativu i propušta priliku da duplira prednost. Rafalnu paljbu je nastavio Dakić u 13. minutu, sa nekih 10 metara ciljao je donji levi ugao gola gostiju, Prodanović se istakao odbranom.

Zemun pravi mali predah do 23. minuta, kada je Kiso šutem sa oko 20 metara pokušao da ugrozi gol Zvezdare, ali je bio zamalo neprecizan. Gosti zadnjih 15 minuta dolaze do daha i prave dve šanse. Vuković u 35. minutu, posle udarca iz ugla, sa 7 metara loptu šalje glavom iznad prečke, a u 39. Vukićević pogađa stativu šutem sa ivice kaznenog prostora. To što su propustili prilike Bulkama se umalo nije osvetilo u 42. minutu, ali se istakao Prodanović odbranivši prvo šut Ristovskog, a potom i Stevanovića iz neposredne blizine.

Na početku drugog poluvremena Zemun ponovo prvi stvara priliku. Stevanović posle solo prodora šutira sa 17 metara, lopta je prohujala kraj roglja gostujućeg gola. Krenuli su i gosti u otvorenu borbu, a Vukićević u 54. minutu opasno preti sa desetak metara, međutim nije najbolje podesio nišanske sprave.

Dakić u 59. minutu najzad postiže pogodak za Zemunce i kruniše svoju dobru igru. Utrčao je kao tane u šesnaesterac i sa 12 metara iskosa prosto probušio mrežu. Zvezdara je na konopcima u 63. minutu posle akcije Stevanovića i lepog dodavanja do Vukića, ovaj u maniru rasnih strelaca vara gostujućeg golmana za 3:0.

Mogao je rezervista Kovač u 78. minutu posle lepe akcije napadačkog reda da uveća vođstvo domaćih, ali iako neometan sa 12 metara loptu šalje visoko iznad gola. Poslednju priliku na meču ponovo ne koristi Kovač u 88. minutu, loše je zahvatio loptu sa 7-8 metara udaljenosti od protivničkog gola. Ovom pobedom Zemun je potvrdio drugo mesto, ne ispunivši osnovni cilj koji je postavljen pre početka prvenstva, a to je prvo mesto i povratak u Prvu ligu Srbije.

ZEMUN - ZVEZDARA 3:0 (1:0]

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Ljubojević Petar i Radisavljević Ilija. STRELCI: Milošević 8, Dakić 59. i Vukić 63.min (Zemun). ŽUTI KARTON: Milošević (Zemun).

ZEMUN: Slavković, Vukić (Lazarević), Stojanović, Avramović (Ademi), Đalović, Jovanović, Milošević (Padežanin), Kiso (Stoiljković), Dakić (Kovač), Ristovski, Stevanović.

ZVEZDARA: Prodanović, Beriša (Živković), Čvorović, Jovanović, Milićević, Sarić (Janković), Gusnić, Lekić, Vuković (Vukojević), Karić (Nišavić), Vukićević (Đorđević).

BASK 3 : 2 Brodarac
BSK Borča 5 : 1 Radnički (O)
Zemun 3 : 0 Zvezdara
Borac 2 : 1 Ušće Novi Beograd
OFK Beograd 4 : 0 Studentski grad
TEK Sloga 6 : 4 Leštane