Velika pobeda Zrenjaninaca za korak bliže ka opstanku

Radost fudbalera Radničkog nakon postignutog pogotka

Fudbaleri Radničkog, u pravoj triler utakmici, ostvarili su pobedu sezone na "Skrobari" nad Borcem iz Sakula rezultatom 2:1 i sada su na još jedan korak bliže opstanku u Srpskoj ligi.

Iako oslabljeni crveno-crni su ostavili srce na terenu i to je publika itekako nagradila. Nakon što je Marković u 35. minutu srušen u šesnaestercu, sudija Petrović pokazao je  na belu tačku. Penal je izveo Bačvanski i doveo Radnički u vođstvo.

U drugom poluvremenu, nakon odličnog centaršuta Radića na drugoj statitvi loptu je dočekao Milenković i spustio je iza leđa golamana Lekića u 60 minutu za 1:1.

Pritiskali su gosti u nastavku, ali je u 81. minutu Ilić probio po levoj strani, došao do korner linije na ivici šesnaesterca i dodao povratnu za Krstinića, koji se postavio ispred golamana Petrovića i leđima poslao loptu za 2:1 i ogromno oduševljenje prisutne publike.

Do kraja utakmice uspeli su crveno-crni da sačuvaju svoj gol i osvoje velika tri boda i načine korak bliže ka opstanku u Srpskoj ligi grupa "Vojvodina".

OFK Stari Grad 3 : 2 OFK Bečej 1918
Dinamo 1945 3 : 0 Borac (Š)
Tisa 2 : 0 Jedinstvo (SP)
Radnički (Zr) 2 : 1 Borac (S)
OFK Vršac 2 : 0 OFK Kikinda
Feniks 1995 1 : 3 Hajduk 1912
Tekstilac 2 : 4 Omladinac
Radnički 1912 3 : 2 1. Maj Ruma