Sinđelićev pobedonosni niz sve duži

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Deset pobeda u nizu ima Sinđelić, ali nikako da se domogne prva dva mesta koja vode u viši rang takmičenja. Danas im je gost Kosmaj iz Ralje koji ovog proleća ima samo 5 osvojenih bodova i nalazi se u veoma lošoj formi.

Domaći uspostavlaju prevagu na terenu od početka utakmice, a Novićević u 10. minutu ne realizuje kolosalnu priliku sa svega 5-6 metara udaljenosti. Kako je vreme odmicalo uvlačila se nervoza u redove "orlova", jer su gosti napravili neprobojni bunker ispred svog gola.

Narednu dobru priliku za Sinđelić ne koristi u 25. minutu Đurić, loptu glavom sa 8 metara šalje iznad prečke. Nije precizniji ni Kolarević u 32. minutu i on je iz blizine loptu poslao kraj gola. Potom u 40. minutu Cakić hvata volej sa desetak metara, golman Kosmaja se istakao paradom sačuvavši svoju mrežu.

Domaći su ipak uspeli da otključaju bravu odbrane gostiju u 43. minutu. Ratković je iz kornera pronašao veterana Ćuluma, a ovaj sa 5 metara zakucao loptu u mrežu.

Igrači Sinđe i u nastavku loptu pretežno drže u svom posedu, ali sada igraju puno smirenije i opreznije, čuvajući minimalnu prednost. Ta igra im se osvetila, jer Bulat parabolom sa preko 20 metara u 56. minutu loptu šalje pod prečku i poravnava rezultat, na iznenađenje svih aktera.

Domaći su se po primljenom golu uozbiljili, a u 61. minutu Kolarević je izbio sam pred Milivojevića, koji je požrtvovanom paradom u noge sačuvao gol. U sledeća dva minuta još dve stopostotne prilike ne realizuju napadači Sinđelića. Prvo Novićević prebacuje gol sa 4 metra, a potom i Cakić ne postiže gol kada loptu na gol liniji zaustavlja kapiten Kosmaja Antonijević, nakon njegovog šuta sa 5 metara.

Mali predah pa nova propuštena šansa za domaće, Spasić u 68. minutu loptu sa 8 metara šalje pokraj roglja. Napadaju domaći u talasima, odbrana gostiju se povija i na kraju popušta u 83. minutu, Novićević je napokon precizan, glavom sa 6-7 metara loptu je poslao iza leđa nemoćnog Milivojevića. Do kraja susreta je još Spasić iz slobodnjaka u nadoknadi vremena pogodio prečku gola gostiju, na kraju ipak je teško izvojevana pobeda.

Pobedonosni niz "orlova" nastavljen je i na 11. uzastopnom meču, a narednog vikenda Sinđelić igra sa Komgrapom u gostima, dok je Kosmaj domaćin ekipi GSP Polet Dorćol.

SINĐELIĆ - KOSMAJ 2:1 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 30. GL.SUDIJA: Ignjatović Jordan. POM.SUDIJE: Mojić Matija i Mitrović Kosta. STRELCI: Ćulum 43. i Novićević 83.min (Sinđelić), Bulat 56.min (Kosmaj). ŽUTI KARTONI: Ćulum (Sinđelić), Maksimović (Kosmaj).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević, Marinković, Đurić, Ćulum, Milicanović, Kolarević (Ivelja), Cakić (Lakić), Novićević, Spasić, Ratković (Milosavljević).

KOSMAJ: Milivojević, Petrović (Radović), Maksimović, Lejić, Antonijević, J.Arsić (B.Arsić), Mitrović, Pantić, Nikolić, Stojanović, Bulat (Bekić).