15.10.2012 S.Blagojević

PTM zona: Juhor - Bor 1:1

Derbi je bio što se tiče igre pravi derbi, igrao se kvalitetan fudbal uz dosta trčanja i zaista ponekad ekstremno borbeno zbog čega je u beležnici sudije Antića čak desetorica njih požutelo a jedan igrač je i pocrveneo. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi u kojoj su i jedni i drugi imali mali broj šansi a nekoliko odličnih šuteva oba golmana Maksimović i Trailović su sjajno odbranili. Drugo poluvreme počelo je još žešće, gosati dolaze u vođstvo u

60 minutu pošto jedan dugi pas Obrežana nije uspeo jer je lopta pogodila sudiju Antićaa lopte su se dočepali gosti. Usledila je brza kontra Marko Terzić je odlično uposlio Stamenkovskog za 0: 1. Samo pet minuta kasnije na sredini terena kapiten domaćih Mladenović oštro startuje a sudija Antić mu čini se prestrogo pokazuje put u svlačionicu. Obrežani kreću sa desetoricom i u istom minutu izjednačenje jednu loptu na 13 -14 metara od gola prima Branković i manirom rasnog strelca strahovitim šutem u donji levi ugao izjednačuje. Domaći nastavljaju da atakuju i sa deset igrača a gosti iz brzih kontri stvaraju dve kolosalne šanse koje Stamenkovski i Jovanović Saša ne koriste. S druge strane svi ataci domaćih završavaju u rukama danas više nego sigurnog Nikole Trailovića. Derbi se završava bez pobednika a onda se nervoza prenosi van terena tamo gde nema fudbala. U sudijsku svlačionicu ulazi lice koje udara šamar sudiji Antiću, pa ovaj događaj on prijavljuje u protokol utakmice sledećim rečima: Po završetku utakmice u svlačionici dobio sam udarac otvorenom šakom u predelu lica od jednog nepoznatog čoveka koga sam viđao na prethodnim utakmicama u Obrežu. Inače delegat utakmice Vučković Srđan iz Knjaževca u protokol je uneo da je organizacija utakmice bila slaba, kao i da je u 75 minutu došlo do prekida utakmice u trajanju od 4 minuta, jer je pomoćnog sudiju Miloša Manojlovića pogodio jedan predmet bačen iz publike. Inače što se tiče lica koje je udarilo šamar sudiji ono je uz pomoć patrole Oup a Varvarin identifikovano i poznato je policiji.

Strelci : 0: 1 Stamenkovski u 60, 1: 1 Branković u 65 minutu. Stadion Juhora u Obrežu, gledalaca 350. Sudija Antić Darko (Jagodina ) 6, 5. Opomenuti igrači: Mitić, Žerjav, Stojanović, Jeremić, Milić i Dušan Ćosić (Juhor), Stanojević, Jovanović, Terzić i Janković (Juhor). Crveni karton: Slađan Mladenović (Juhor) u 65. minutu. IGRAČ UTAKMICE: Nikola Trailović (BOR).

JUHOR: Maksimović 7, Milić 6, 5. Ćosić 7, Žerjav 7, 5, Milutinović 7, Simonović 6 (Dragan Rajković 6, 5), Mladenović 6, Stojanović 7, Jeremić 6, 5, Branković 7, Mitić 7.
BOR: Trailović 7, 5, Nikolić 6, 5 (Nikola Jovanović 7), Stanojević 7, Ivan Terzić 7, Janković 7, Pajić 6, 5 (Stanković-), Marko Terzić 7, 5SašaJovanović 6, 5, Lazarević 6, 5 (Milanovski 6, 5), Mašić 7, Stamenkovski 7.

Župa 2 : 0 Dragocvet
Ozren 2 : 1 Majdanpek
Juhor 2 : 0 Đerdap
Timočanin 6 : 1 Kablovi
OFK Bor 0 : 3 Bošnjane
Radnički (L) 5 : 1 Napredak (D)