27.01.2008 srbijasport.net

Vojvodina pobedila u Kraljevu
Vojvodina je pobedila Ribnicu u Kraljevu sa 3:1 u poslednjoj odlučujućoj utakmici za plasman među najbolje četiri ekipe koje će se boriti za titulu. Utakmica je odigrana u punoj hali sportova i predstavljala je reprizu prošlogodišnjeg finala plej-ofa. Izvanredna atmosfera, dve protivničke navijačke grupe stvorili su pravu odbojkašku predstavu. Međutim važnost utakmice kao da je uticala na igrače Ribnice da ne prikažu svoj maksimum. To su vešto iskoristili odbojkaši Vojvodine i od početka utakmice vršili pritisak na publiku i sudije. Čak je i pre početka meča došlo do provociranja publike od strane pojedinih igrača Vojvodine što je u nastavku meča stvorilo uzavrelu atmosferu. Takvoj atmosferi je doprineo i glavni sudija meča dosudivši par čudnih odluka što je još više razgnevilo inače mirnu kraljevačku publiku pa su morali da se umešaju i redari.

Tokom same utakmice Vojvodina je dominirala, imala prednost i nije dozvoljavla „musketarima“ da se približe. Jedino u drugom setu, zahvaljujući dobroj igri Gavrilovića, Bićanina i Radevića uspela je Ribnica da prikaže svoju igru, dobije ovaj set zasluženo i izjednači rezultat na utakmici.
U nastavku meča trvdom igrom i jakim smečevima uspeli su odbojkaši Vojvodine da razbiju odbranu Kraljevčana i ovaj set kao i poslednji lako privedu kraju. Na utakmici nije bilo preokreta jer je trener Vojvodine Dabić vešto koristio svoje tajmaute i čim bi Ribnica pokazala da može da preokrene rezultat bili bi zaustavljeni tajmautom.

U nastavku šampionata u borbi za titulu, u mini ligi igraće pored Radničkog i Crvene Zvezde još i Vojvodina i Partizan. Ribnica će se takmičiti u drugoj mini ligi, borbi za opstanak sa Mladim Radnikom, VGSK i Spartakom.

„Musketarima“ ostaje još jedna šansa da prikažu dobru igru na finalnom turniru Kupa Srbije u martu ove godine kada će imati priliku da zaigraju sa najjačim timovima Srbije.