Radnik bi dobrim rezultatom da započne novu polusezonu

 

Prvu utakmicu prolećnog dela prvenstva fudbaleri Radnika odigravaju u Subotici, njima najudaljenijem gostovanju.

Zadovoljni realizacijom priprema i dolaskom novih pojačanja u zimskom prelaznom roku, tim Radnika nada se dobrom otvaranju polusezone te i drugačijem nastavku prvenstva, što se i čulo na konferenciji za medije pred prvo kolo nove polusezone.

  • Čekali smo dane pauze u prvenstvu i dane priprema da bi krenuli sa postavljanjem jedne baze i osnove te igrače stavili u neko stanje koje je zadovoljavajuće za nastavak prvenstva. Mnogo ekipa je uključeno i u borbu za vrh tabele a posebno u borbu za opstanak, tako da se nadam da smo sve zamišljeno uspeli da sprovedemo u delo. Ekipa je konačno kompletna, nemamo ni jedan, jedini problem i nadam se da će tako ostati, jer je to i jedan od prvih uslova: da igrači svakodnevno treniraju i da su zdravi. Nadam se da smo uspeli da ispunimo dobar deo plana na priprema. Odigrali smo tri kontrolne utakmice, a dve zbog nevremena u Antaliji nismo. Sledi nam razmišljanje samo o opstanku, a ako budemo pokazali dobra izdanja, budemo imali i trunku sreće, možemo pričati i o nečem daljem, ali otom potom. Došli su nam novi igrači sa dobrim superligaškim i inostranim iskustvom. Konkurencija je sada jača za skoro svaku poziciju u timu. Zato smo sada i u mukama, pogotovu pred ovo prvo kolo. Na nama u stručnom štabu je da izaberemo najbolje, ali svi koji bud izašli na teren daće svoj maksimum i probaćemo da pozitivnim rezultatom krenemo ovaj deo prvenstva.- istakao je šef stručnog štaba Radnika, Dušan Đorđević.

Sa velikim optimizmom nastavak prvenstva iščekuju i igrači, nadaju se da se sve ono sa priprema sprovede već u prvom kolu, svesni činjenice da bi dobri rezultati na početku mnogo značili i obećavaju maksimum na terenu:

  • Imali smo dosta vremena da se posvetimo mnogim stvarima koje nismo mogli realizovati u prvom delu prvenstva zbog zgusnutog rasporeda i velikog broja povreda mnogih igrača. Novajlije su se odlično uklopile i verujem da će nam njihovo iskustvo i kvalitet pomoći u nastavku sezone. Ekipa je maksimalno fokusirana, odlično smo se spremili, radili smo na mnogim taktičkim stvarima koje nismo uspeli u toku sezone. Uželeli smo se takmičenja,  iščekujemo to prvo kolo već u ponedeljak i nadamo se uspešnom startu koji će mnogo značiti za dalji tok prvenstva. – kaže kapiten Uroš Stojanović.

Utakmica 22.kola, Spartak – Radnik na programu je u ponedeljak od 13h, mesto odigravanja Gradski stadion u Subotici. Prenos meča na prvom kanalu TV Arena sport Premijum

www.fk-radnik.com


Crvena zvezda : Javor Matis
OFK Beograd : Spartak
Vojvodina : Radnik
TSC : Radnički (N)
Mladost (L) : IMT
Čukarički : Napredak
Novi Pazar : Radnički 1923
Železničar : Partizan
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Crvena zvezda 0 0 0 0 0
2 OFK Beograd 0 0 0 0 0
3 Vojvodina 0 0 0 0 0
4 TSC 0 0 0 0 0
5 Mladost (L) 0 0 0 0 0
6 Čukarički 0 0 0 0 0
7 Novi Pazar 0 0 0 0 0
8 Železničar 0 0 0 0 0
9 Partizan 0 0 0 0 0
10 Radnički 1923 0 0 0 0 0
11 Napredak 0 0 0 0 0
12 IMT 0 0 0 0 0
13 Radnički (N) 0 0 0 0 0
14 Radnik 0 0 0 0 0
15 Spartak 0 0 0 0 0
16 Javor Matis 0 0 0 0 0
XS SM MD LG XL XXL