Važan trijumf vaterpolista Naisa u borbi za opstanak

Veliki iskorak ka opstanku; foto: Vanja Keser

Prvu pobedu ove seznone ostvarili su vaterpolisti Naisa, koji su u 9. kolu Superlige savladali ekipu Zemuna rezultatom 10:8 (3:3, 2:2, 1:1, 4:2).

U jednoj od najbitnijih utakmica u borbi za opstanak niški vaterpolisti posle velike borbe stigli su do trijumfa, a ključna je bila poslednja deonica. Sve do kraja treće četvrtine utakmica je bila u potpunom egalu, ali su onda izabranici Tihomira Živića uspeli da postignu čak 4 gola u poslednjoj četvrtini, a prime 2.

Bila je ovo poslednja utakmica za Nais u 2021. godini, takmičenje u Superligi biće nastavljeno sredinom januara, kada će timovi biti podeljeni u dve grupe. Prvu će činiti timovi od 1. do 6. mesta i oni će imati obezbeđeno mesto u četvrtfinalu. Među preostalim klubovima će se tražiti još dva mesta za ulazak u plej-of, dok će devetoplasirani tim morati u razigravanje za opstanak u najjačem rangu sa drugim timom iz Prve A lige. U niži rang preseliće se samo poslednjeplasirani tim.

Upravo je zbog toga pobeda nad ekipom Zemuna bila od izuzetne važnosti, pošto su Beograđani sada na začelju tabele sa samo jednim osvojenim bodom, dok su se niški vaterpolisti približili Proleteru na tebeli, koji ima samo bod viška, te će u razigravanju imati šansu da se eventualno domognu i plej-ofa i osiguraju mesto u Superligi i naredne sezone.

Vaterpolo Superliga 9. kolo: Nais - Zemun 10:8 (3:3, 2:2, 1:1, 4:2)

Bazen: Čair. Sudije: Raković - Petrović. Isključenja: Nais 12, Zemun 14. Peterci: Nais 1 (1), Zemun 2 (2).

Nais: Lazić, Stamatov 2, Vulović 2, Đorđević, Vujović, Barbarez, Kovačević 2, Kujović Šolj, Pogi 2, Berbenjuk 1, Tomić, Pavičić 1;

Zemun: Tanović, Mihailović, Jović, Kovačević 2, Perković, Ilić, Vukazić 1, Andrejević 3, Aleksić, Popović, Timotijević 1, Mitrović , Damnjanović, Japundžić 1;

Valis 9 : 13 SPD Radnički
Proleter 10 : 19 Partizan
Šabac 4 : 7 BVK Crvena zvezda
Vojvodina 6 : 18 Novi Beograd
Nais 10 : 8 Zemun