Čukarički osvojio bod na teškom gostovanju u Nišu

Čukarički osvojio bod na teškom gostovanju u Nišu--

U derbiju 20. kola Super lige Srbije Radnički i Čukarički su odigrali nerešeno - 1:1. Oba gola postignuta su sa bele tačke, poveli su Brđani u 36. minutu kad je jedanaesterac realizovao Đorđe Jovanović, na isti način odgovorio je u 73. Aleksandar Pejović, koji je doneo svom timu izjednačenje i bod.

Vrlo loše je počeo meč po Čukarički, već u devetoj sekundi susreta Endijae se povredio posle duela sa protivničkim igračem, pa je morao van terena. Prekid je nešto duže potrajao, a Senegalca je odmenio Čolović. Odmah posle toga, prvu kolosalnu priliku imale su Nišlije, ali je Petrović u dva navrata odbranio udarce Škrbića. Mnogo su aresivniji i konkretniji bili domaći u prvom delu prvog poluvremena, imali su i nekoliko kornera, ali nisu imali izrazitih prilika. U 23. minutu i domaći su platili danak lošem terenu, zbog povrede je igru morao da napusti Škrbić, odmenio ga je Kasalica. Imale su Nišloije dobru priliku u 30. minutu, posle ubacivanja dsa desne strane Mićibući glavom zahvatio loptu, Petrović je kratko odbio loptu, a potom je Šapić otklonio opasnost. Prvi opasniji napad rezultirao je vođstvom Brđana. Janković je fantastično prošao dvojicu čuvara po levoj strani, ušao je u šesnaesterac, a tu je oboren, dileme nije bilo Srećković je pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Đorđe Jovanović – 0:1. Kao i na startu meča i na početku drugog poluvremena Radnički je imao zicer, odlični Japanac Mićibući je lako prošao dvojicu čuvara, ušao je u šesnaesterac i šutirao, ali je ponovo maestralni Petrović sačuvao svoj tim. Nije dugo čekao šef struke belo-crnih, pa je u 55. minutu izvršio dvostruku izmenu, umesto još rovitom Jovanovića na teren je poslao Rakonjca, dok je Kristijan Belić odmenio „požutelog“ Kajevića. Reagovao je na isti način Batak koji minut kasnije, pa je umesto Tomića i Stankovića u igru poslao Arsića i Bjeličića. Usledio je mirniji period igre, bez većih uzbuđenja, ali samo do 73. minuta. Tada je posle jedne greške odbrane Čukaričkog Šapić u svom šesnaestercu oborio protivničko napadača, a iz jedanaesterca Pejović je izjednačio – 1:1. Nedugo potom, u 75. minutu, sudija Srećković je zbog protesta isključio šefa struke Brđana Sašu Ilića. Deset minuta kasnije belo-crni su ostali sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona van igre je morao Miladin Stevanović. Odmah je Radnički opasno zapretio, ali je sjajni Petrović odbranio i udarac. U prvom minutu nadoknade fantastična prilika za Beograđane, Kovač je u protivničkom šesnaestercu „zalomio“ čuvara i potom sa 12 metara šutirao pored Kahrimanovog gola.

Radnički (Niš) – Čukarički 1:1 (0:1)

Strelci: 0:1 – Jovanović iz jedanaesterca u 36, 1:1 – Pejović iz jedanaesterca u 73. minutu. Stadion: „Čair“ u Nišu. Gledalaca: 250. Sudija: Marko Srećković. Pomoćnici: Marko Đuričić i Milan Pašajlić. Žuti kartoni: N. Stevanović (Radnički), Kajević, Janković, K. Belić, Šapić, M. Stevanović, M. Savić (Čukarički). Crveni kartoni: Saša Ilić (trener Čukaričkog) u 75, M. Stevanović (Čukarički) u 85. minutu.

RADNIČKI: Kahriman, Kovačević, N. Stevanović, Mićibući (od 87. Pavlov), Škrbić (od 23. Kasalica), Pejović, Mitrović, Tomić (od 58. Arsić), Stanković (od 58. Bjelićić), M. Savić, Aksentijević.

ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, M. Stevanović, Jovanović (od 55. Rakonjac), Kajević (od 55. K. Belić), Puškarić, Mijailović, Šapić, Janković (od 68. M. Savić), Endijae (od 5. Čolović), Kovač.

Vojvodina 2 : 3 Spartak ŽK
Mladost 3 : 2 Napredak
Crvena zvezda 1 : 1 Radnik
Radnički 1923 0 : 3 TSC
Radnički (N) 1 : 1 Čukarički
Kolubara 2 : 1 Proleter