Voša ispraćena sa tri lopte u mreži

Voždovac se nalazi u lošem momentumu, iz poslednjih pet utakmica izvukao je samo dva boda, stacioniran je ispod crte koja vodi u play-off. Na drugoj strani Vojvodina čvrsto drži četvrto mesto koje, u zavisnosti ko će osvojiti Kup, još uvek ne garantuje izlazak u Evropu narednog leta. Dakle, obe ekipe ulaze u meč sa zacrtanim ciljem da pobede i ostvare svoje pretenzije.

Bilo je teško igrati na zaleđenom i snegom delimično prekrivenom terenu, sreća pa je na ˝Krovu˝ veštak te je kontrola lopte bila iole moguća. Mašović je u prvih 10 minuta u dva navrata probao iskoristiti klizav teren, upućivao je udarce sa oko 20 metara ka golu Vojvodine, međutim lopta nije nalazila put u ciljanu metu.

Posle solo akcije Milojevića u 18. minutu i ubacivanja u srce šesnaesterca do Stanisavljevića, ovaj je postigao pogodak, ali je na sugestiju iz VAR sobe isti ipak poništen, zbog igranja rukom napadača Voždovca. U 22. minutu nakon izvedenog kornera od strane Stanisavljevića, Voždovac dolazi u vođstvo. Najviši u skoku je bio Ivezić i udarcem glave loptu smestio iza nemoćnog golmana Nikole Simića. Radost ˝Zmajeva˝ je potrajala nepun minut, posle šuta Vukadinovića, Hajdin je u želji da ispuca, loptu zakucao u svoju mrežu.

Zatim se desio mali hendikep za Vojvodinu, golman gostiju Simić je zbog povrede u 28. minutu morao da napusti teren i ustupi svoje mesto veteranu Vuklišu. Osim rezultatske uspostavljena je i terenska ravnoteža, period igre u kom oba tima igraju bez pretenzija da ugroze suprotna vrata. Vredan zapažanja je jedino šut Milojevića sa preko 25 metara u 43. minutu, Vukliš se ispružio koliko je dug i odbranio.

Drugo poluvreme protiče u međusobnom nadmudrivanju na sredini terena, bez ulaska u rizik da se otvorenije krene u napad. Pad koncentracije kod gostiju, Voždovac koristi i u roku od četiri minuta postiže dva pogotka. Posle greške kompletne gostujuće odbrane, domaći su preko Milosavljevića u 74. minutu prvo došli u vođstvo, a potom u 78. minutu nakon još jednog prekida stigli i do trećeg pogotka. Stanisavljević je uputio idealan centaršut, u buketu igrača najviši je Vujnović i loptu glavom neodbranjivo šalje u same rašlje, za 3:1.

To je ujedno bio i krajnji rezultat ove ne toliko sadržajne, koliko borbene utakmice. Voždovac u nedelju očekuje teško gostovanje uvek neugodnom Novom Pazaru, dok istog dana Vojvodina na svom ˝Karađorđu˝ dočekuje ˝Plave golubove˝ iz Subotice.

VOŽDOVAC - VOJVODINA 3:1 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Mihajlović Milan i Radić Petar. STRELCI: Ivezić 22, Milosavljević 74. i Vujnović 78.min (Voždovac), Hajdin 23.min (a.g.) (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Hajdin i Mašović (Voždovac), Busnić (Vojvodina).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, A.Stanisavljević (Ajdinović), Lasickas, Pantović, Vujnović (Stoisavljević), Milojević (Milosavljević), Purtić (F.Stanisavljević), Mašović (Mijailović), Ivezić, Hajdin.
VOJVODINA: N.Simić (Vukliš), Devetak, Maksimović, Kovačević, Čović, Kopitović, Jeličić, Busnić (Topić), V.Simić, Mrkaić (Bastajić), Vukadinović.

Voždovac 3 : 1 Vojvodina
Partizan 2 : 0 Novi Pazar
Proleter 1 : 0 Metalac
Čukarički 5 : 0 Kolubara
TSC 1 : 1 Radnički (N)
Radnik 0 : 0 Radnički 1923