Torlak se preko Kosmaja popeo na vrh zone "Beograd"

Dva tima koja se u drugom delu prvenstva nalaze u najboljoj formi, danas zatvaraju jesenji deo sezone. Torlak u poslednijh 8 kola ima 7 pobeda i poraz od lidera Zuca u gostima, dok je Kosmaj zadnji poraz doživeo još u 7. kolu kod kuće od PKB-a i od tada je naređao 5 pobeda uz 2 remija. Oba tima su danas nastupila oslabljena, bez nekoliko igrača iz prve postave.

Torlaku pobeda ima veliki ulog, jer bi sa nova tri boda izbili na čelo tabele i spokojno čekali prolećni deo sezone. Od samog starta su nametnuli agresivnu igru, željni da što pre dođu do rezultatske prednosti. Međutim, prvi u šansu ulaze gosti, Stojanović u 9. minutu sa 12 metara traljavo šutira, pa je to bio lak plen za iskusnog Jevtića. Četa iskusnog stratega Enesa Malićija probila je blok gostiju u 17. minutu. Mitrić je uputio prizeman centaršut, a Paunović iz prve opalio po lopti sa 15 metara, ona je od prečke završila u mreži.

Igrao se 25. minut, kada je Mačužić šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta udara u ruku Ivana Jovičića i sudija bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca je Pajković, za komotnih 2:0. Potom domaći tim znalački zatvara sve prilaze svom golu, a Paunović u 42. minutu uspeva da ugrozi protivnički, udarcem sa 18 metara proverava budnost golmana gostiju Milivojevića, koji vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner.

Igra u nastavku ne liči na onu iz prvog dela, tempo je opao, domaći igraju koliko je potrebno da se zadrži vođstvo, a gosti su nemoćni da preokrenu tok susreta. Podatak da ekipe nisu uputile šut u okvir gola do 86. minuta, sve kazuje. Treći gol je delo Toškovića u pomenutom minutu, a pola posla je završio Branković idealno ga posluživši.

Torlak je ovom pobedom preuzeo lidersku poziciju od Zuca, odakle će se zasluženo šepuriti do polovine marta za kad je predviđeno da startuje prolećni deo prvenstava.

TORLAK - KOSMAJ 3:0 (2:0)

STADION: FK Torlak. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Živković Igor i Perišić Nemanja. STRELCI: Paunović 17, Pajković 25. (k.u.) i Tošković 86.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Avemarija i Mačužić (Torlak).

TORLAK: Jevtić, Rakonjac, Ilijazi, Denić, Avemarija (Tošković), Mitrić (Josipović), Mačužić, Radosavljević-Lazić (Ćulibrk), Paunović (Branković), Knežević (Trivan), Pajković.

KOSMAJ: Milivojević, Arsić, M.Jovičić, I.Jovičić, Antonijević, Lejić, Bekić, Pantić, Stojanović, Čokić, Janković.