20.11.2021 Aleksandra Stojković

Zmajevi poraženi na Karađorđu

U prvih 10-ak minuta utakmice, domaća ekipa imala je veći posed ali nije ozbiljnije pretila golmanu Prekoviću.

Zmajevi su u nastavku konsolidovali svoje redove i zaigrali sa mnogo više energije i želje. Naizgledniju šansu imao je Voždovac u 27. minutu kada je Stanisavljević sa ivice šesnaesterca pronašao Pantovića na suprotnoj stativi. Uputio je oštru loptu po zemlji mladi reprezentativac Srbije, ali je Petrić pravovremeno odreagovao.

Novosađani su ovu propuštenu priliku odmah kaznili, Ortiz je sa 20-ak metara smestio loptu u malu mrežu za vođstvo domaćih 1:0. Do odlaska na pauzu, sem žutog kartona za Stanisavljevića, nije bilo značajnih promena.

Iako je Proleter bolje otvorio i drugi period igre, fudbaleri Voždovca brzo su se probudili. Za to je bio odgovoran Milojević koji je sa 30 metara šutirao u okvir gola u 55. minutu.

Pet minuta kasnije je posle sjajne akcije i kapiten Hajdin uputio jednu poluvisoku, a već u narednom napadu Pantović je predriblao celu odbranu – rezultat se ipak nije menjao. Šef struke Linta pokušao je izmenama da unese novu energiju. Najpre je u 65. minutu Filip Stanisavljević zamenio Milojevića, a u 75. je Keita ušao umesto Pantovića.

Odličnu rolu imao je golman Preković koji je sačuvao gol u nekoliko jedan-na-jedan situacija.  U 85. minutu Voždovac je napravio dvostruku izmenu, Mijailović i Stojčev na terenu su zamenili Purtića i Milosavljevića.

Sudija Srećković produžio je utakmicu za pet minuta, ali je na semaforu ostao isti rezultat do poslednjeg zvižduka.

Zmajevi naredni meč igraju kod kuće protiv ekipe Partizana u nedelju 28. novembra od 16:30 časova.

Partizan 4 : 1 Vojvodina
Proleter 1 : 0 Voždovac
Čukarički 1 : 1 Novi Pazar
TSC 1 : 2 Metalac
Radnik 1 : 1 Kolubara
Napredak 1 : 1 Radnički (N)
Spartak ŽK 1 : 1 Radnički 1923
Mladost 1 : 5 Crvena zvezda