Šampion poklekao pred lavovima sa Konjarnika

Lokalni derbi u Šumicama je odigran bez prisustva publike, zbog kazne koju odrađuje FON. Štimung sa tribina je nedostajao igračima, koji su i pored tog hendikepa prikazali kvalitetan futsal. Za ekipu FON-a nastupilo je četiri igrača koji su na reprezentativnom spisku za baraž mečeve protiv Belorusije, tako da su barem na papiru slovili za apsolutnog favorita večeras.

Taj epitet nisu opravdali na samom početku, gosti igraju čvrsto i imaju više prilika za gol. Konjarnik u 6. minutu postiže pogodak preko Ratkovića, ali su ga sudije uz naknadne konsultacije poništile. Ipak, FON prvi stiže do prednosti, strelac je Pavlović u 9. minutu šutem sa oko 10 metara. I posle datog gola lopta je više u posedu domaćih igrača, ali mnogo zrelije prilike stvaraju gosti, na njihovu žalost i propuštaju. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, uz veoma jak utisak koji su ostavili gosti.

Igra u nastavku preslikana iz prvog poluvremena. Hrabrom i požrtvovanom igrom gosti pariraju favorizovanim šampionima. U par situacija se izvanrednim odbranama istakao golman Drndarević.

Konjarnik dolazi do zasluženog izjednačenja u 27. minutu, strelac je Ratković, za ogromnu radost gostujućih igrača. U 30. minutu posle brze kontre Ljujić preokreće rezultat, sada vode gosti. Domaćima kao da je voda ušla u uši.

Brzo FON izlazi iz praznog hoda, a Aleksić na suvi kvalitet postiže gol u 32. minutu, rezultat je ponovo u egalu. Poslednja dva minuta FON je probao sa golmanom-igračem da stvori višak na terenu i postigne pogodak, ali ga ustvari postižu gosti 2 sekunda pre kraja preko Milosavljevića i dolaze do velike i zaslužene pobede.

U narednom 7. kolu FON ide u goste fenjerašu u Niš, ekipi Kalča, dok Konjarnik dočekuje drugi klub iz Konstantinovog grada, Vinter sport.

FON - KONJARNIK 2:3 (1:0)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Aleksić Nikola i Galić Branko. STRELCI: Pavlović 9. i Aleksić 32.min (FON), Ratković 27, Ljujić 30. i Milosavljević 40.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: Pešić, Rajčević, Milosavljević i Pavlović (FON), Ljujić (Konjarnik).

FON: Josimović, Petrašević, Lazić, Pavlović, Pešić - rezerve: Vulić, Krasnić, Milosavljević, Aleksić, Radovanović, Rajčević, Ramić.

KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Ljujić, Šljukić, Ristanović - rezerve: Grujić, Stanković, Ivić, Arsić, Bosnić, Marsenić, Stanković, Krstić, Ratković.

Bečej 2003 5 : 2 Ivanjica
Zemun Samo pravo 2 : 1 Kalča
FON 2 : 3 Konjarnik
Winter sport 2 : 5 Loznica Grad 2018
Vranje 4 : 2 Novi Pazar