Vaterpolisti Bečeja nanizali "poker" poraza

Detalj sa meča - foto: V. Jankov

Još jedna utakmica Bečejaca u kojoj, objektivno gledano, nisu računali na bodove, jerje rival bio iskusniji, fizički snažniji i, na kraju krajeva, kvalitetniji. Ali, pitanje je kako bi se u vodi odvijala situacija da su mladići sa Tise igrali iole organizovanije u fazi napada.

Jer, prvi gol iz igre postigli su, tek, u 20. minutu (2:7). Pre toga su zatresli mrežu rivala iz peterca. Kad su poboljšali napad, treći period utakmice rešili su u svoju korist (5:2) i primakli se na dva gola razlike (6:8), ali su na samom početku poslednje četvrtine primili još jedan jeftin gol, potom drugi i treći, čime je sve bilo završeno. Da golman domaćih, Rus Aleksandar Murašov, nije bio na visini zadatka, poraz bi bio ubedljiviji. Ali,šta vrede njegove odbrane, pogotovo u drugoj četvrtini, čak, sedam, kada saigrači to nisu materijalizovali na drugoj strani igrališta.

- Istovremeno sam zadovoljan i razočaran. Zadovoljan što smo u fazi odbrane solidno funkcionisali protiv znatno iskusnije ekipe, a razočaran što četvrtu utakmicu u kontinuitetu gubimo. Ne opterećuje me to previše, jer smo igrali protiv kvalitetnijih rivala, ali voleo bih zbog igrača da osete draž osvajanja bodova. Da smo prilikom kontranapada mirniji pred golom rivala, sve bi bilo drugačije. Ali, radom će se i to postići. Mi čekamo naše bodove u utakmicama sa sebi ravnima, ne napušta optimizam trenera Bečejaca Gorana Krstonošića.

Sledeći izazov Bečejci će imati u Novom Beogradu, gde su „vukovi“ apsolutni favoriti, ali biće to utakmice iz koje će moći da izvuku pouke za okršaje protiv Pančevaca i Palilule.

Bečej - TAŠ  7:11 (0:3, 1:3, 5:2, 1:3)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Ivan Saveljić (Subotica) i Vukašin Nišavić (Novi Sad). Igrač više: Bečej 5(2), TAŠ 3(2). Peterci: Bečej 2 (2), TAŠ -.

Bečej: Murašov (15 odbrana), U. Kovačev, Trapara 3(1), Dobrić 1, Popov, Pantić, Kuprešak, Velimirov 1, F. Kovačev, Bošković 1(1), Sirotanović, Ićitović, Rkman, Tanasković 1.
TAŠ: Milić (10 odbrana), Petrović, Drašković, Đorđević, Žeželj 1, Radovanović 1, Bucalo 5, Nikolić, Banović 1, Janjić 2, Jovanić, Banković 1, Pantović.