Derbi jeseni pripao "romantičarima"

Dočekala je stara Karaburma da se na njoj ponovo igraju značajne utakmice. Ovog puta gost OFK Beograda su komšije sa druge obale Dunava, BSK iz Borče, tim koji je uz "romantičare" glavni pretendent na najviši plasman i prelazak u viši rang.

Gosti prete od samog starta meča, aktivniji su i odvažniji. Međutim Ofkovci prvi dolaze u vođstvo, igrao se 14. minut. Golman BSK-a Petrović kardinalno greši prilikom ispucavanja lopte, ona dolazi do Nedeljkovića koji na ivici kaznenog prostora upošljava Pavićevića, a iskusni veteran pogađa rašlje nemoćnog i nesrećnog golmana gostiju.

Gosti uzvraćaju u 27. minutu, Miljković je nakon kornera uputio šut sa par metara razdaljine, Jevtić se kao panter bacio i odbranio. Potom centarfor gostiju Adamović pravi glupost i zbog psovanja sudije biva isključen u 32. minutu, ostavivši drugove na cedilu. To je ujedno bilo sve od značajnih detalja iz prvog perioda igre.

U nastavku šok za domaće za samo 2 minuta. Prvo se domaći golman revanširao kolegi za grešku u 48. minutu, poklonivši loptu Svetlićiću za izjednačenje, a odmah zatim Jovanović u svom kaznenom prostoru ruši Svetlićića za penal. Siguran izvođač najstrože kazne je Ahmetović i to je potpuni rezultatski preokret sa igračem manje.

"Romantičari" potom sve daju na napad, a do izjednačenja stižu u 66. minutu, strelac je vispreni Mikan sa desetak metara. Dva minuta kasnije domaći su mogli i do trećeg gola, Pavićevićev šut glavom sa 8 metara završava u naručju Petrovića. Potom Ugrica u 80. minutu traži rašlje sa 15 metara, golman gostiju je dobro postavljen.

Treći pogodak za OFK je delo Mikana iz 85. minuta, kada se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu. Malo vremena je ostalo do kraja da gosti nešto izmene, a tačku na susret je stavio Ranđić u drugom minutu nadoknade i postavio konačnih 4:2.

Ofkovci sledeće kolo igraju još jedan derbi, gosti su na Starom sajmištu ekipi Brodarca, dok BSK u Borči dočekuje novajliju iz Lazarevca, Borac.

OFK BEOGRAD - BSK BORČA 4:2 (1:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Rakić Marko i Obrenić Nenad. STRELCI: Pavićević 14. i Mikan 66. i 85. i Ranđić 90+2.min (OFK Beograd), Svetlićić 48. i Ahmetović 51.min (k.u.) (BSK). ŽUTI KARTONI: Zlatković, Mikan, Gogić i Pantić (OFK Beograd), Svetlićić i Ahmetović (BSK). CRVENI KARTON: Adamović 32.min (BSK).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović, Pantić, Ugrica (Maksić), Gogić, Pavićević (Radić), Ranđić, Zlatković (Ratković), Mikan, Nedeljković (Kilibarda), Jovanović.

BSK BORČA: Petrović, P.Marković, Miljković (Kežman), Kožović, Krstović, Janković, Svetlićić, Jevremović (D.Marković), Adamović, Ahmetović, Bursać (Miketić).

BASK 2 : 0 Leštane
Jedinstvo 3 : 2 Studentski grad
Radnički (NB) 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Prva iskra 1 : 0 Zvezdara
Teleoptik 2 : 2 Radnički (O)
TEK Sloga 0 : 1 Brodarac