Zvezdini omladinci lagano protiv IMT-a

Crvena zvezda, prošlosezonski šampion omladinske lige Srbije, je gost vršnjaka sa Novog Beograda, ekipe IMT. Prethodnog vikenda, u prvom kolu, IMT je kao gost izgubio od Grafičara, dok je Zvezda u derbiju savladala Čukarički. Nije dugo trebalo Zvezdinim omladincima da dođu u vođstvo. Igrao se 6. minut kada je Radojević lepo prodro po krilu i uposlio Nikolaševića kao na tacni, ovom nije bilo teško da sa par metara loptu prosledi u gol. Ubrzo je domaćin pripretio preko Radojevića, igrao se 12. minut. Njegov šut sa 10-ak metara Marinković je odbranio nogom.

Što nije iskoristio u prethodnoj akciji jeste u 15. minutu. Božić je probio odbranu gostiju i uposlio Radojevića, a ovaj predriblao gostujućeg golmana i rutinski loptu poslao u mrežu. Nepuna dva minuta kasnije Zvezda ponovo vodi. Opet je Radojević asistent, strelac je ovog puta Lazetić. Lazetić je stopostotnu priliku propustio u 38. minutu, uspeo je sa dva metra da promaši okvir gola. Igrao se 42. minut kada je agilni Lazetić oboren u kaznenom prostoru od strane Đukića. Penal je izveo isti igrač i odveo goste na dva razlike. Najagilniji gostujući igrač Lazetić u 45. minutu pravi dar mar kroz odbranu gostiju, vraća povratnu na 4 metra Milosaviću, kome nije bilo teško da postigne četvrti pogodak za Zvezdu.

Furiozno su gosti krenuli i u nastavku. Stanković je mogao postići pogodak u 48. minutu, međutim nije bio precizan. Zato jeste Lazetić u 50. minutu, izašavši sam pred domaćeg golmana rutinski je loptu poslao u mrežu. U 52. minutu je već 6:1 za goste. Lazetić je ovog puta asistent, a Radojević strelac.

U 60. minutu je viđena lepa akcija između Pirgića i Stankovića, ovaj potonji je bio realizator za sedmi gol gostiju. Paradom se u 65. minutu istakao domaći golman Marković nakon šuta glavom od strane Pantića. Marković je sjajno odreagovao i u 73. minutu kada je Kahvić izašao sam pred njega.
Domaći su u apsolutno podređenom položaju i samo je pitanje sa koliko golova u mreži će završiti utakmicu. Za novi pogodak se pobrinuo Bošković u 78. minutu najlepšim golom na utakmici, kada je volej udarcem sa 14 metara prosto pocepao mrežu domaćih. Golman Marković je potom redom zaustavio šuteve Kahvića, Goldina i Boškovića iz stopostotnih prilika i pored četiri primljena gola u drugom poluvremenu bio najistaknutija figura domaćih. Krajnji rezultat, 8:1 za Zvezdu, pravi je pokazatelj današnjih zbivanja na terenu.

Sledeće kolo IMT ide u goste vršnjacima sa Banovog brda, dok Zvezda dočekuje Zemunce.

IMT - CRVENA ZVEZDA 1:8 (1:4)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Šutulović Milan i Peranović Dragan. STRELCI: Radojević 15.min (IMT), Nikolašević 6, Lazetić 17, 43. (k.u.) i 50, Milosavić 45, Radojević 52, Stanković 60. i Bošković 78.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Radojević (C.Zvezda).
IMT: Trajković (Marković), Đukić (Ilić), Mićić, Savić, Basekić, Jovanović, Tomofejev, Ostojić, Sudimac (Nikolić), Radojević (Radovanović), Božić.
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Radojević(Goldin), Pantić, Melentijević, Ćurić, Stojanović, Stanković (Brajić), Lazetić (Kahvić), Milosavić (Pirgić), Nikolašević (Bošković).

Brodarac 0 : 1 Vojvodina
Rad 2 : 1 Mladost (L)
OFK Beograd 0 : 1 Spartak ŽK
IMT 1 : 8 Crvena zvezda
Zemun 1 : 2 RFK Grafičar
TSC 5 : 0 Mačva