Zrenjaninski Radnički nakon preokreta do prva tri boda

Fudbaleri Radničkog na terenu kraj "Skrobare" u uzbudljivoj utakmici, nakon preokreta, došli su do prva tri boda u sezoni  pobedivši ekipu Omladinca rezultatom 2:1.

Dramatičan meč u kojem su obe ekipe jurile pobedu. Prvi su pripreitli gosti kad se Strahinja Skorupan izborio za loptu, prosledio je do Milana Zorice, čiji je šut završio preko prečke. U novom napadu gostiju, posle centaršuta Boška Gajića u duelu su bili Igor Ležaić i golman Stefan Bačko, lopta je završila u mreži zrenjaninaca, ali je na signalizaciju pomoćnika, dosuđen prekršaj nad Bačkom i gol je bio poništen.

Meč je bio dosta nerovozan, sa dosta grešaka na obe strane, a u 36. Minutu domaći su mogli do vođstva kada je, posle duela Danila Janjatovića i golmana Marka Stailkovića, lopta došla do Bogdana Jovanova koji je šutirao preko prečke. U finišu prvog dela pokušaj Stefana Grbovića iz slobodnog udarca, Bačko je uspeo da ukroti.

Na početku drugog poluvremena gosti su došli u vođstvo. Centaršut Gajića iz slobodnog udarca, s desne strane, usamljeni Zorica je iskoristio i sa pet metara poslao loptu iza Bačkovih leđa.

U 62. Minutu gosti su imali priliku da reše meč. Ležaić je oboren u kaznenom prostoru, sudija Aleksandar Jankvoić pokazao je na penal, a šut Ležaića Bačko je odbio. Zorica je prihvatio odbijenu loptu, ali je i njegov udarac mladi čuvar mreže Radničkog ukrotio.

Četiri minuta kasnije došlo je do izjednačenja. Nikola Krstinić se driblingom oslobodio čuvara na levoj strani, prebacio loptu na suprotni deo terena do Milana Bačvanksog, koji je dodao loptu Draganu Ćušiću čiji je udarac završio iza golamna Stailkovića. Dva minuta kansije radost zrenjaninaca za pobedu. Posle duela sa Stailkovićem, Petar Ilić je pao, sudija Janković pokazao na penal, a siguran zvođač bio je Bačvanski za konačnih  2:1.

RADNIČKI (Z): Bačko, Ćušić, Bjelica, Jovanov, Runjevac, Ilić  (Vujović -), Gajilović (Sarić -), Bačvanski, Janjatović (Pavlov ), Turkulj, Pavković (Krstinić ).

OMLADINAC: Stailković, Misić  (Radojčić – ), Ivetić, Bajić (Mojsilović ), Zorica, Rnić , Savić , Grbović (Pavlović ), Ležaić, Skorupan (Budimir).

OFK Bečej 1918 2 : 1 Tekstilac
Feniks 1995 2 : 1 Radnički 1912
OFK Vršac 1 : 1 1. Maj Ruma
Radnički (Zr) 2 : 1 Omladinac
Tisa 1 : 1 Hajduk 1912
Dinamo 1945 0 : 1 OFK Kikinda