Sušica nadigrala bivšeg prvoligaša na premijeri

Podmlađena ekipa Sušice pobedom je započela novu sezonu u Srpskoj ligi Zapad. Pogodak mladog Veljka Milutinovića bio je dovoljan da tim sa Sušičkog brda uknjiži sva tri boda u duelu sa doskorašnjim prvoligašem, kraljevačkom Slogom - 1:0 (1:0).

Trener Sušice Vladimir Božović je u najavi nove takmičarske sezone napomenuo da njegova ekipa mora da osvaja bodove na svom terenu ukoliko želi opstanak u ligi. Zbog toga pobeda nad kraljevačkom Slogom za plave sa Sušičkog brda predstavlja početni korak ka ostvarenju zacrtanog cilja.

Vrlo je lako moglo da se dogodi pa da stvari krenu u neželjenom pravcu po Sušičane, s obzirom da je Uroš Veljović na samom početku utakmice propustio veliku priliku da donese prednost kraljevačkom timu.

Usledile su potom dve sporne situacije u kaznenom prostoru Sloge koje sudija Nikolić nije sankcionisao najstrožom kaznom, što je naišlo na burne reakcije pristalica Sušice.

Potonja šansa u kojoj se našao novajlija Veljko Cvetković predstavljala je uvertiru za 19. minut i vodeći gol ekipe sa Sušičkog brda. Upravo je nekadašnji omladinac Radničkog 1923 bio začetnik ove sjajne akcije, kada je najpre efektno protnuo loptu kroz noge Butačeviću, a onda uposlio svog dve godine mlađeg imenjaka, Veljka Milutinovića, kome nije bilo teško da sa pet metara pogodi gol gostiju iz Kraljeva.

Uspeli su učenici Vladimira Božovića da sačuvaju minimalnu zalihu do odlaska na odmor, da bi u drugom poluvremenu dodatno pojačali tempo igre u nameri da dođu do drugog pogotka kojim bi osigurali trijumf.

Iskusni Stefan Nedović, koji je na poluvremenu zamenio strelca vodećeg pogotka Veljka Milutinovića, pokušao je da uposli Veljka Cvetkovića, ispred koga je u poslednjem momentu intervenisao Gočanin. Potom se u šansi našao i kapiten Sušice Marko Jovović, ali je uputio prilično slab udarac ka protivničkom golu.

Najbliži izjednačenju gosti su bili nakon prekida koji je izveo nekadašnji igrač Radničkog 1923 Željko Žerađanin, kada je štoper kraljevačkog tima Aleksa Markiš udarcem glavom sa pet metara uzdrmao stativu.

Na drugoj strani, Stefan Arsenijević je propustio lepu priliku da reši pitanje pobednika ovog susreta, pošto iz neposredne blizine nije uspeo da savlada golmana Sloge Marka Kostića.

U finišu susreta gosti iz Kraljeva krenuli su u potpunu opsadu gola Sušice, ali je golman kragujevačkog srpskoligaša Aleksa Pešić ostao nesavladan.

Dobar utisak sa premijere pred svojim navijačima izabranici Vladimira Božovića pokušaće potvrde narednog vikenda na gostovanju novom srpskoligašu Realu iz Podunavaca, koga sa klupe predvodi poznati kragujevački trener Slaviša Kovačević.

SUŠICA - SLOGA (K) 1:0 (1:0)

Stadion:
FK Sušica. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Nikolić (Lajkovac). Strelac: Milutinović u 19. minutu za Sušicu. Žuti kartoni: Jovović, Božović, Cvetković, Đurović (Sušica), Veljović, Šekularac (Sloga).

SUŠICA: Pešić, Baroš, Jovović, Arsenijević (od 84. Đurović), Božović (od 77. Kukić), Vulić, Cvijović, Krtinić (od 65. Obradović), Milutinović (od 46. Nedović), Radosavljević, Cvetković.

SLOGA: Kostić, Gočanin, Žerađanin, Ivanović (od 62. Šekularac), Gojković, Butačević (od 46. Andrić), Savić (od 74. Jevremović), Markiš, Veljović, Čolić, Sekulić.

Borac 1926 2 : 1 Sloga (P)
Trepča 0 : 1 Mladi radnik 1926
Sloga (BB) 2 : 1 Real
Sušica 1 : 0 Sloga (K)
Takovo 0 : 1 Smederevo 1924
GFK Sloboda 1 : 2 Mačva 1929