Čelsi, Lester i Votford sigurni, preokreti Evertona i Bratona

Fudbaleri Čelsija savladalli su Kristal Palas sa 2-1 na startu nove sezone Premijer lige.

Čelsi je od starta bio dominantan. Prvu šansu imao je Maunt ali nije bilo promjene rezultata. U 27. minuti Čelsi je poveo. Strijelac gola iz slobodnog udarca bio je Markos Alonso. Do kraja prvog poluvremena, Čelsi je duplirao vodstvo a strijelac je bio Pulišić. Prvu šansu u nastavku propustio je Zaha. U 58. minuti, Čelsi je dao i treći gol a strijelac je bio Čaloba.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Bilo je zanimljivo i u ostalim susretima.

Lester je upisao minimalnu pobjedu protiv Vulverhemptona. Lester je bolje ušao u meč a bolju igru krunisali su i vodstvom. Strijelac u 41. minuti bio je Vardi. U nastavku susreta nije bilo većih prilika pa su ''Lisice'' upisale pobjedu. Pobjedu je upisao i Votford koji je sa 3-2 savladao Aston vilu. Golove za domaće postigli su Denis, Sar i Čučo. MeGin i Ings iz penala u nadoknadi, samo su ublažili poraz Vile.

Everton je savladao Sautempton sa 3-1 nakon preokreta. Sautempton je u 22. minuti poveo. Strijelac je bio novajlija Adam Armstrong. Na startu drugog poluvremena, Everton je izjednačio a strijelac je bio Rišarlison. U 73. minuti potpuni preokret. Strijelac je bio Dukure. U 81. minuti Kalvert-Luin potvrdio je trijumf Evertona.

Preokret je napravio i Brajton na gostovanju kod Barnlija. Tarkovski je doveo domaće u vodstvo ali su gosti golovima Mopaja i Alistera slavili sa 2-1.

Arsenal 5 : 1 Everton
Brentford 1 : 2 Leeds United
Brighton & Hove Albion 3 : 1 West Ham United
Burnley 1 : 2 Newcastle United
Chelsea 2 : 1 Watford
Crystal Palace 1 : 0 Manchester United
Leicester City 4 : 1 Southampton
Liverpool 3 : 1 Wolverhampton Wanderers