04.01.2008 srbijasport.net

Pobeda Vojvodine u premijernom meču 16. kola
Košarkaši novosadske Vojvodine Srbijagas, su u premijernom meču 16. kola NLB lige savladali ekipu Zagreba, rezultatom 91:88, po četvrtinama (23:22, 23:29, 26:14, 19:23) .
Novosadjani su ovom pobedom prekinuli seriju od tri uzastopna poraza. Vojvodina je prvu četvrtinu rešila u svoju korist, ali su “mravi” iz Zagreba otišli na poluvreme sa prednošću 51:46. U nastavku susreta, Novosadjani su pojačali i do završnice konstantno imali prednost. Najefikasniji igrač u redovima domaćih bio je Ivanović sa 21 postignutim poenom, dok je kod gostiju najefikasniji bio Vladović sa 24 poena i ujedno poneo epitet MVP igrač susreta. Posle 16. kola košarkaši Vojvodine Srbijagas imaju skor 7 pobeda i 9 poraza, na tabeli zauzimaju deveto mesto. U sledećem kolu Vojvodina Srbijagas gostuje u Zagrebu ekipi Cibone. U zimskom prelaznom roku, ekipa Vojvodine Srbijagas je ostala sa samo desetoricom igrača, posle odlaska Duvnjaka u FMP i Lekića u Crvenu zvezdu, do novogodišnjih praznika standardnih članova ekipe, tako da je ova pobeda veliki uspeh za četu trenera Mavrenskog.