Šampion vozi ka tituli na Trajalovim gumama

Fenjeraš iz Kruševca je gost lidera i vladajućeg šampiona sa Marakane, pa sve osim sigurne pobede domaćih bi bilo veliko iznenađenje. Gosti su se zabunkerisali od samog starta, teško su crveno-beli dolazili do protivničkog šesnaesterca. Pokušavali su šutevima iz daljine, pre svega Nikola Mituljikić, međutim ne uspevaju da pogode okvir gola.

Na isteku pola sata igre gosti prave brzu kontru, dva na jedan, Jovanović je uposlio Miloševca koji se našao oči u oči sa golmanom Marinkovićem i sa 6 metara loptu poslao pokraj stative. Prvu iole ozbiljniju šansu Zvezda pravi u 34. minutu, Jovan Mituljikić je tukao neprecizno glavom sa 7-8 metara.

Knežević je u 40. minutu dubinskom loptom pronašao samog Nikolu Mituljikića na ivici kaznenog prostora, golman gostiju panterskom paradom osujećuje njegov šut. Bedem "Gumara" je uspešno odoleo svim naletima domaćih do isteka poluvremena, o čijoj nadmoći govori i odnos u kornerima 9:0.

Zvezda u nastavku vrši neviđeni pritisak ne bi li došla u vođstvo i to im uspeva autogolom Vesića, na centaršut Petrovića u 51. minutu. Ne prestaju domaći sa napadima ni posle vođstva. Nestvarno je kakvu priliku u 59. minutu ne koristi Kahvić, šutira glavom sa 3 metra pravo u golmana gostiju. Minut kasnije je ipak 2:0, ovog puta strelac je half Ćurić.

Potom, Nikola Mituljikić u 63. minutu pogađa sa 7 metara prečku i ponovo propušta priliku da se upiše u strelce. Lukić tri minuta kasnije sa istog mesta loptu šalje kraj same stative. Igrao se 69. minut kada je Kahvić vukao loptu dvadesetak metara, izdržao duel sa protivnikom i loptu poslao na penaltik do usamljenog Kneževića, koji ovu šansu oberučke koristi, 3:0 za Zvezdu.

Odbrana gostiju se raspala, Kahvić u 72. minutu ponovo nije skoncentrisan. Sa desetak metara, iako neometan, ne uspeva da pronađe lopti put do mreže, ovaj put se isprečila stativa. Isti igrač najzad postiže gol u 78. minutu, loptu je sa pola metra uneo telom preko gol linije. U 84. minutu se ponovo trese okvir gola Trajala, ovaj put nakon šuta Pirgića sa 14 metara. Tragičar Vesić sa gol linije brani udarac Stojanovića minut kasnije i tako sprečava još veću bruku. Konačan rezultat je 4:0 i posle ovog kola Zvezda ima 4 boda više od prvog pratica, Partizana.

Zvezdini omladinci za vikend imaju zadatak da osvoje voždovački "Krov", dok će Trajalovi momci biti u prilici da ugoste vršnjake sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - TRAJAL 4:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Tubić Njegoš. STRELCI: Vesić 51. (a.g.), Ćurić 60, Knežević 69. i Kahvić 78.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Vesić (Trajal).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Radojević, Petrović (Lečić), Krstić, Lukić, Ćurić (Pantić), Knežević (Pirgić), J.Mituljikić, Bačanin (Stojanović), N.Mituljikić, Nikolašević (Kahvić).

TRAJAL: Nedeljković, Đaković, Zdravković (Vlajić), Sokolović (Vidojević), Jovanović, Stojanović (Milić), Milosavljević (N.Jovanović), Đokić, Miloševac, Čolović, Vesić.

Radnički (NB) 0 : 2 OFK Beograd
Partizan 4 : 3 Brodarac
Vojvodina 1 : 1 Napredak
Radnički 1923 1 : 0 TSC
Radnički (N) 3 : 1 RFK Novi Sad 1921
Čukarički 5 : 2 Internacional