29.04.2021 V. Jankov

Pola Voše izgubilo ceo plen

Jedna od retkih situacija pred golom Njegoša - foto: V. Jankov

Umesto na Vaskrs, Vojvodina je ugostila u Bačkom Gradištu Njegoš iz Lovćenca u četvrtak i glatko izgubila utakmicu. Doskorašnji lider vojvođanskog "severa" igrao je bez šestorice startera, zbog povrede i kartona, pa poraz ne iznenađuje.

Gosti su iskoristili priliku i došli do nova tri boda. Već u šestom minutu je Bursać iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara uzdrmao stativu, u 13. se Srđan Kočiš oslobodio čuvara i snažno šutirao, ali je lopta otišla kraj gola. Međutim, u 26.minutu je isti igrač krunisao dugu i tečnu akciju saigrača za 0:1.Samo dvaminuta kasnije Nikić šutira iskosa sa desne strane i ponovo je bila uzdrmana stativa mladog Bošnjaka.

U nastavku ista slika. Gosti atakuju i u 60. minutu su duplirali vođstvo preko Bičekeia na konačnih 0:2. Na momente su domaći pokušavali kontrama da ugroze gol gostiju, ali su samo u 50. minutu, prvo Ilić, a onda i Dabižljević, iznudili samo udarac iz ugla.

Vojvodina - Njegoš  0:2 (0:1)

Bačko Gradište: Igrališteu SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija:Dejan Vrana (Subotica). Strelci: S. Kočiš u 26. i Bičkei u 61. minutu za Njegoš.

Vojvodina: Bošnjak 6, Tatić 6, Kudrić 6, Prodanov 6, Tomić 6, Đekić 6 (od 46. N. Novaković 6), Pejović 6, Pecarski 6, Dabižljević 6, B. Jelić 6, Ilić 6.

Njegoš: Pribić -, Bursać 7(od 63. Savanović -), Savović 7,5, Šmit 7, Nikić 7,5, Varga 7, I. Kočiš 7, Tešanović 7 (od 83. Kustudić -), Buganik 7, S. Kočiš 8 (od 82. Glendža -), Bičkei 8.

Gradištanci su izveli sastav bez standardnog "seksteta"

Obilić 2 : 5 Mladost APA
Tavankut 0 : 3 Tekstilac
ČSK Pivara 1 : 1 Mladost (BP)
Radnički (S) 0 : 3 Krila Krajine
Srbobran 4 : 2 Mladost (T)
Vojvodina (BG) 0 : 2 Njegoš