11.04.2021 Stevan Davidović

U Bujanovcu postignuto 27 golova

KMF Tisa (snimio: Stevan Davidović)

U 21. pretposlednjem kolu, Druge futsal lige, prava revija golova viđena je u Sportskom centru "Mladost" u Bujanovcu, gde je domaći Zufo snage odmerio sa ekipom Tise iz Novog Bečeja.

Mada su domaći bili već otpisani iz drugoligaškog društva, pružili su jednu od svojih boljih partija. Novobečejci su na ovo gostovanje otputovali u oslabljenom sastavu bez golmana Nemanje Janjićijevića i Zorana Ćurčina, a susret su počeli u maniru "lakoćemo", što im se osvetilo. U 8. minutu na semaforu je pisalo 4:1, a u poluvremenu 6:4 za domaći tim.

Nastavili su futsaleri domaćinada rešetaju mrežu Vaskovića i u nastavku, da bi se Novobečejci probudili tek kada je Zufo poveo 8:4. Ubrzo je ekipa iz grada na Tisi, koju je predvodio raspoloženi Milan Čičić, uspostavila ravnotežu i na dva minuta pre kraja preokrenula rezultata na 12:13. Posle greške Vaskovića domaći su u poslednjem minutu golom Aleksandra Stankovića izjednačili 13:13, a u foto finišu, 4 sekunde pre kraja, Milan Čičić je svojim šestim golom obezbedio Novobečejcima minimalnu pobedu 13:14.

U domaćem timu u listu strelaca 4 puta upisao se Fernando Bahtijari, Emanuel Bački dao je 3, Nenad Jašarević 2, Bački, Ristić i Stanković 1 gol, a njima se autogolom pridružio i Nikola Tomić. Za Tisu Milan Čičić je postigao 6, Veselin Guberinić 4, Srđan Stojković 2, a Celin i Tomić 1 gol.

Piše: Stevan Davidović

Jastrebac 7 : 5 SAS
Palež 6 : 5 Loznica Grad 2018
Ivanjica 4 : 2 Metalac Kolorado
Bečej 2003 13 : 3 Forum
Banjica 5 : 2 Leskovac
Zufo 13 : 14 Tisa