12.04.2021 Stevan Davidović

Druga prolećna pobeda 2. oktobra

Dvostruki strelac Marko Ljevaja (foto: FK  2. oktobar )

Drugom uzastopnom pobedom fudbaleri 2. oktobra iz Kumana u potpunosti su popravili utisak u nastavku prvenstva u Područnoj ligi Zrenjanin.

U veoma zanimljivoj utakmici izabranici trenera Duška Gvožćareva pobedili su još jednog rivala iz gornjeg doma. Posle Poleta iz Nakova, na terenu Sportskog centra "Ognjen Kontrić" pobeđen je Radnički 1911 iz Jaša Tomića 3:1 (2:0).

Domaći su terensku inicijativu krunisali u 22. minutu, kada se Miroslav Vender, prvi put u ovoj sezoni upisao u listu strelaca. Desetak minuta kasnije gol prvenac postigao je i Marko Ljevaja i povisio na 2:0, što je bio i rezultat u poluvremenu. Ekipa iz Jaša Tomića je u nastavku povrdila da je jedna od boljih u ovom stepenu takmičenja, preuzela je terensku inicijativu i golom Nikole Suića, u 72. minutu, smanjili na 2:1 i doveli pobedu domaćina u pitanje. Međutim neizvesnost je trajala samo do 80. minuta, kada je posle opravdano dosuđenog jedanaesterca Marko Ljevaja savladao golmana Ivana Vasića i postavio konačan rezultat.

Sudija Stefan Paunović iz Žitišta, žite kartone pokazao je Milosavljevu i S. Jankoviću iz domaće ekipe, Jovanu Slavkoviću i Ervinu Ferencu iz gostujućeg tima.

Piše: Stevan Davidović