RFK Grafičar pred kraj prosuo dva boda

Arhivski snimak RFK Grafičar - foto: H.D.Vujanović

RFK Grafičar je prethodnog vikenda uspeo da prekine niz od četiri uzastopna poraza, pobedivši OFK Beograd na Adi ciganliji i sada u mnogo boljem raspoloženju čeka susret sa liderom, koji je baš u prošlom kolu doživeo kod kuće neuspeh u susretu sa Subotičanima i to im je bio prvi poraz posle 16 uspešnih kola.

Početnu inicijativu domaći tim umalo nije materijalizovao u 12. minutu. Brzonogi Gluščević je protutnjao kroz odbranu gostiju i našavši se blizu penaltika šutirao, lopta je okrznula spoljni deo stative i završila u gol autu. Isti igrač 5 minuta kasnije šutira snažno sa ivice kaznenog prostora, ponovo nije podesio nišanske sprave, lopta je prohujala kraj same stative. U 26. minutu uporni Lazić se izborio za jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju u uposlio usamljenog Golijanina, koji sa svega 5-6 metara šutira pravo u golmana gostiju Novića.

Gosti su prvi put ugrozili gol Grafičara u 29. minutu, Miladinović je sa nekih 18 metara pogodio stativu. Šansu prvog poluvremena ima Gluščević u 34. minutu,  izašao je sam pred Novića i umesto da ga prebaci kada je ovaj pao na zemlju, šutira u njega. U 42. minutu Lazić je uputio udarac sa oko 12 metara, Nović je bio dobro postavljen i odbranio šut. Sasvim zasluženo domaći dolaze u 43. minutu, Bojović je prosto pocepao mrežu sa nekih desetak metara, malo iskosa.

Lep fudbal gledamo i u nastavku, obe ekipe spremne su na nadigravanje, a prvu zrelu šansu ima Grafičar u 51. minutu. Po ko zna koji put Gluščević beži odbrani gostiju, vraća povratnu na 14 metara odakle Brajić šutira iz prve, tik kraj stative. Budnost golmana domaćih je proverio rezervista Stojanović u 55. minutu udarcem sa oko 15 metara, Guteša je bio siguran.

Prilike se ređaju na obe strane, u 60. minutu Lazić je uposlio Gluščevića, čiji udarac sa 15 metara Nović šalje u korner. Posle izvedenog udarca iz ugla, Đermanović hvata volej i prosto je zakucao loptu sa 12 metara u gol Brodarca, za 2:0.

Grafosi ne odustaju sa napadima, žele grogiranog protivnika da dotuku. Mitić u 72. minutu posle lepog prodora upošljava Gluščevića, koji iako neometan sa 8 metara ponovo gađa golmana pravo u telo. Kazna za promašaje je došla na naplatu iz penala, Mladenović je bio siguran izvođač u 78. minutu i smanjio vođstvo domaćih. Umesto da susret mirno privedu kraju, mladi Grafosi se potom grčevito brane i strahuju za očuvanjem vođstva. Stojanović je 89. minutu izjednačio pretrčavši katastrofalnog Kineza Tanga, koji je kriv i za prvi pogodak. Tako Brodarac dolazi do boda, greškom trenera Stegnjaića koji je u igru zadnjih 15 minuta ubacio nedoraslog Kineza, a ovaj je na kraju uspeo da zaradi i drugi žuti, odnosno crveni karton.

U sredu je na programu 29. kolo i derbi sezone Brodarac - Crvena zvezda, dok Grafičar ide u Kruševac na noge Napretku.

RFK GRAFIČAR - BRODARAC 2:2 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Božović Boško. STRELCI: Bojović 43. i Đermanović 61.min (Grafičar), Mladenović 78. (k.u.) i Stojanović 89.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Bojović, Despotovski i Tang (Grafičar), Pražić, Rak, Ilić i Daničić (Brodarac).

GRAFIČAR: Guteša, Lazić (Tang), Vrbić (Despotovski), Vasiljević (Ramović), Đermanović, Melentijević, Gluščević, Brajić (Matić), Golijanin, Avramovski, Bojović (Mitić).

BRODARAC: Nović, Luković (Mitrović), Rak, Jovanović, Pražić, Ilić (Tabaković), Dragojlović (Daničić), Nešić (Lada), Mladenović, Miladinović, Misić (Stojanović).

Radnički (NB) 1 : 0 Radnički 1923
Radnički (N) 1 : 2 Vojvodina
Čukarički 3 : 2 Partizan
Crvena zvezda 5 : 0 OFK Beograd
RFK Grafičar 2 : 2 Brodarac
Spartak ŽK 2 : 1 Napredak