Bela furija za preokret

Najavio rezultatski preokret - napadač Sloge Željko Žeradjanin u akciji

Sloga je od velikog minusa stigla do boda ravnog pobedi,a da je bilo malo više sreće moglo je do rezultatske senzacije. Utakmica je počela sjajno po veoma dobar sastav Loznice. Brza akcija u 5. minutu, filigranski je odigrana sa završnicom mladog Stanojlovića za 0-1.

Imali su gosti još jednu situaciju u prvom poluvremenu, kontranapad „tri na jedan“, ali je Andrijanić sjajno intervenisao, tada dobio i udarac od strane Vraštovanovića koji je kažnjen žutim kartonom. Sloga je uspela da uspostavi ravnotežu, u pojedinim trenucima i inicijativu, a najbolju priliku imala je u 30. minutu kada je Žerađanin dobio sjajan pas, ušao u šesnaesterac gostiju, usledio je šut i dobra intervencija Ružića. Najviše uzbuđenja viđeno je u 42. minutu, Vraštanović je oštro startovao na Gočaninu, slabi arbitar Vasiljević iz Pančeva je krenuo rukom u džep da pokaže žuti karton, a onda shvativši da bi igrač Loznice morao ranije na tuširanje, jer bi mu to bio drugi žuti, promenio odluku. To je donelo velike proteste domaćih koji su se nastavili i u pauzi između dva poluvremena.

Nastavak je počeo isto kao i prvo poluvreme. Odlična akcija gostiju, sve je išlo kao po traci,a Milinković je sigurnim udarcem spakovao loptu iza leđa nemoćnog Andrijanića. I tada se činilo da je sve završeno, ako je uopšte i bilo kakve dileme. Ključni potez povukao je strateg „belih“ Milisavljević, povukao je iz igre Mrđu i Ivanovića, ubacio sveže snage Čamagića i Markiša,a kapitena Gojkovića prekomandovao u sam špic napada. I dalo je rezultata. U 77. minutu Slogina 77-mica Željko Žerađanina pratio je jednu loptu do samog kraja, iskoristio za trenutak neopreznost odbrane gostiju u zatresao mrežu gola Lozničana. Tada je krenula furija u belim dresovima, kao da je stigla dodatna doza adrenalina, jurnuli su domaći u napad, stezao se obruč pred golom Ružića. U 85. minutu veoma pokretljivi Veljović se izborio za slobodan udarac, a zbog tog prekršaja drugi žuti karton dobio je bek Loznice Ilić. Usledio je fantastičan centrašut Žerađanina, na putu prema golu loptu je zakačio Gočanin i ona je završila u golu gostiju. Velika radost za domaćina koji do kraja meča nisu uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Za prikazano u ovom meču, Kraljnjevčani su dobili zaslužen aplauz odabranih koji su mogli da prisustvuju utakmici. Loznica, po svemu prikazanom, jedna od najboljih ekipa koja je poslednjih godina gostovala na Gradskom stadionu.

SLOGA (KV – LOZNICA 2 – 2 (0 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu Bez gledalaca Sudija: Miloš Vasiljević (Pančevo) 5 Pomoćne sudije: Ivan Cvetković (Beograd) i Svetlana Bilić (Ruma) 6 Strelci: Žerađanin u 77. i Gočanin u 85. minutu za Slogu,a Stanojlović u 5. i Milinković u 51. minutu za Loznicu Žuti kartoni: Ilić i Čamagić (Sloga), Ilić, Vraštanović (Loznica) Crveni karton: Ilić (Loznica) 84. minut. Igrač utakmice: Željko Žerađanin (Sloga) 7.

SLOGA: Andrijanić 7, Ilić 7, Todorić 7, Šarac 6,5 (Petković 6,5), Gojković 7, Zlatković – (od 30. minuta Veljović 7), Mijić 7, Gočanin 7, Ivanović 6,5 (od 70. minuta Markiš 6,5), Žerađanin 7, Mrđa 6,5 (od 70. minuta Čamagić 6,5).

LOZNICA: Ružić 7, Ilić 6,5, Spasenović 7, Bogićević 6,5, Stanojlović 7, Komarčević 7, Milinković 7 (od 73. minuta A. Matić 6,5), Vraštanović 6,5 (od 46. minuta G. Matić 6,5), Ristivojević 7, Belić 7 (od 86. minuta Janjušević -), Ivić 7.