Bod za mirnije iščekivanje derbija

Bečejci u iščekivanju derbija sezone protiv Lozničana - foto: V. Jankov

Samo bod osvojili su futsaleri iz dva Bečeja u ponedeljak uveče, kada su odigrali svoje utakmice 18. kola drugoligaškog karavana. Bečejci su igrali nerešeno 2:2 sa Jastrepcem u Blaceu, a novobečejska Tisa je izgubila (5:6) u Vršcu od Foruma.

Prvi nerešen ishod Bečejaca u aktuelnoj sezoni može da zadovoljisve u klubu i oko njega, jer je sada bodovna razlika u odnosu na drugoplasiranu Loznicu Grad 2018 četiri boda. Nema sumnje, sve će, po pitanju titule prvaka, biti jasnije u narednom kolu, kada se kraj Tise igra derbi sezone. Pomenuta bodovna razlika omogućava domaćinu da rasterećenije pristupi „meču sezone“, pogotovo što su ih u Loznici savladali sa ubedljivih 7:1. Ali, vratimo se utakmici u Blaceu.

Domaćinje poveo u 16. minutu preko Spasića, koji je i u 23. minutu bio strelac za 2:1. Bečejci su golom Novakovića izjednačili na 1:1 u 22, a na konačnih 2:2 u 30. minutu pogotkom Goluba. Trener Igor Šošo imao je na raspolaganju u Blaceu sledeći sastav: VADASKI, NOVAKOVIĆ, GOLUB, KORAĆ, ŽIVKUCIN, Marinković, Arđeljan, Ćulum, Mačiženski, Božović. Primećuje se nedostatak Bodonjia, koji je izostao zbog parnih kartona.

Novobečejci su u Vršcu igrali sa samo osmoricom igrača: ČURČIĆ, GUBERINIĆ, ČIČIĆ, LAZAREVIĆ, CELIN, Pelengić, Pečić, Stojanov. Doda li se da domaćin u nastavku igra znatnobolje, da je izuzetno otvorio utakmicu i poveo sa 4:0, onda je poraz golom razlike (5:6) i podnošljiv. Golove su postigli Čičić, Celin, Pelencić, Pečić, a jedanput je loptu u svoju mrežu sproveo Vrščanin Ćirka.

U narednom kolu, već smo pomenuli, lider Bečej 2003 dočekuje drugoplasiranu Loznicu Grad 2018, a petoplasirana Tisa će ugostiti šestoplasirani Leskovac. Na kraju dodajmo da je Disciplinska komisija FSS odlučila da kazni Metalac Kolorado iz Gornjeg Milanovcasa oduzimanjem tri boda zbog napuštanja terena u Zrenjianinu na utakmici sa SAS-om i sada su Milanovčani „fenjerdžije“ sa 10 bodova.

SAS 5 : 0 Zufo
Tisa 4 : 3 Banjica
Leskovac 6 : 4 Bečej 2003
Forum 2 : 10 Ivanjica
Metalac Kolorado 2 : 6 Palež
Loznica Grad 2018 5 : 6 Jastrebac