Krstonošić otvorio i zavtorio goleadu

Sa utakmice Bečej - TENT (foto: V. Jankov)

Momci sa Tise nisu ispunili samo obećanje da će pobediti Obrenovčane, već su im se punom revanširali za jesenji poraz. Naime, kraj Save je bilo četiri razlike za Obrenovčane (14:10), a sada pet više za Bečejce (13:9), što može da bude presudno u slučaju da na kraju prvenstvene trke imaju isti broj bodova. Da sve bude zanimljivije, poslednji gol postigao je mladi Nikola Krstonošić sekund pre zvuka sirene.

Bečejci su izvanredno otvorili utakmicu i poveli sa 3:0, ana poluvremenu je već bila anulirana razlika iz Obrenovca (6:2). Izgledalo je da će gosti doživeti „potop“, ali su im domaći pomogli da se vrate, jer su se u trećoj četvrtini propisno ispromašivali, a pred svojim golom skrivili dva peterca. Poslednji periodje opet doneo seriju 3:0 (13:7), ali su do „plus pet“ stigli, kako smo već konstatovali, u poslednjoj sekundi.Devetom pobedom, uz jedan nerešen rezultat, Bečejci su sakupili 28 bodova i pretekli su TENT (26) na tabeli, gde dele drugo i treće mesto sa Dorćolom.

- Imajući u vidu kako su momci trenirali tokom nedelje pred okršaj sa Obrenovčanima, očekivao sam ovakvu utakmicu i našu pobedu, započeo je raport posle pobede u derbiju 13. kola prvoligaškog B karavana trener Bečejaca Goran Krstonošić. Jer, poznato nam je da u ekipi TENT-a igraju petorica iskusnih i kvalitetnih igrača, ali i to da im fizička snaga nije jača strana, pa smo se pripremili da ih tempom slomimo. Uspeli smou tome. Prve dve četvrtine odigrali smo po dogovoru, a onda je proradio mentalit i pojedinci su želeli golgeterski da se dokažu, pa nas je brzo stigla kazna. Na svu sreću, brzo su se „otreznili“ i u četvrtoj ponovo kontrama stigli ne samo do pobede, već i željene razlike od pet golova.

Novi izazov Bečejaca zove se Vračar, ekipa koju su jesenas kraj Tise teškom mukom pobedili sa 6:4. Pored kvaliteta rivala, koji je veći od aktuelnog plasmana, šesto mesto sa 16 bodova, problem Bečejcima biće termin odigravanja utakmice u 11 sati!?

Bečej - TENT   14:9 (3:1, 3:1, 4:5, 4:2)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: ĐerđBačanji (Novi Sad) i Strahinja Jović (Subotica). Igrač više: Bečej 7(4), TENT 4(0). Peterci: Bečej 1(1), TENT 2(2).

Bečej: Bušić (6 odbrana), U. Kovačev 1, Stanaćev, Krstonošić 5(1), Sirotanović, Pantić 2, Kuprešak 1, Velimirov 1, F. Kovačev, Bošković 3, Jović 1, Stanivuk, Antanasov, Ićitović.

TENT: Radosavljević (8 odbrana), Jevtić 1, Miodragović, Simić, Čubrić 1, Ilić, Jukić, Pantić, Živković 1, Maksimović, Inđić 4(1), Stanišić 2(1), Vidaković, Keserović.