Rudar se u Foči vratio na pobjednički put

Fudbaleri Rudara iz Prijedora u 17. kolo m:tel Prve lige Republike Srpske bili su gosti ekipi Sutjeske iz Foče, te nakon neočekivanog poraza sa starta proljećnog dijela sezone od banjalučkog Željezničara, uspijeli su zabilježiti veoma važnu pobjedu rezultatom 3:1.

Ofanzivan start žuto-plavih se isplatio već u 4. minutu susreta, kada nakon centaršuta iz kornera Kulenović matira golmana domaćih Radovića, navodi se na zvaničnoj stranici kluba iz Prijedora.

U 29. minutu Fočaci izjednačavaju sa bijele tačke preko Mirkovića. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je u borbi za dubinsku loptu u prostor, Marić u trku nehotično sapleo protivničkog igrača u šesnaestercu. Ipak, Rudari odlaze na pauzu sa vođstvom – u 44. minutu Burazor odličnom loptom u prostor upošljava Stjepanovića koji rutinski zaobilazi golmana i šaje loptu u mrežu.

"U drugom poluvremenu opet nadmoć Rudara, krunisana najljepšom akcijom na utakmici u 58. minutu – lopta je iz zadnje linije došla do Marmata na lijevoj strani, ovaj prebacuje na drugu stranu Jakupoviću koji nakon sjajnog prijema, još bolje šutira i matira golmana domaćih. Rasterećeniji Rudari do kraja utakmice stvaraju još čak 5 izglednih prilika, ali do promjene rezultata nije došlo – Radulović pogađa prečku, dvije prilike nije iskoristio Stjepanović, te po jednu Santos i Jakupović", ističu na zvaničnoj stranici Rudara.

Prijedorčani su i dalje lider na tabeli, a ovom pobjedom imaju prednost od 3 boda ispred drugoplasirane Zvijezde ’09 koja je remizirala na svom terenu sa dobojskom Slogom.

U narednom kolu Rudar upravo dočekuje ekipu iz etno sela Stanišić, kada će imati priliku da se dodatno odvoji na tabeli ili da sezonu učine zanimljivijom u slučaju kiksa.

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga
Sloboda 0 : 2 Rudar Prijedor