Samojlović nosi Slogu ka opstanku

Duel sa Pirotom za Slogu je bila prava kvalifikaciona utakmica u borbi za opstanak. Jesenas su Kraljevčani slavili u gostima, ali je sada trijumf imao mnogo veći značaj u duelu dva davljenika u KLS. Domaći su odlično počeli, posle vođstva Pirota 2-0, usledila je serija Sloge 11-0 i to je nateralo stratega gostiju Soceka da zatraži prvi tajm aut. Ubrzo su "beli" imali i prvu dvocifrenu prednost 13-2, posle poena kapitena Mirkovića. Sloginu seriju 15-0 Piroćanci su prekinuli poenima Pantića i trojkom Filipovića,ali je domaćin uzvratio trojkom Samojlovića. Sloga je na kraju prve četvrtine imala prednost 25-15. Potpuno odsustvo koncentracije u domaćem timu u drugoj četvrtini i agresivna igra gostiju omogućila je rezultatski preokret. Pirot je na krilima vezanih poena Đukanovića u 15. minutu prvi put poveo 30-28. Imali su košarkaši Pirota i vođstvo 33-30,a onda dugo nisu uspeli da pogode koš Sloge. Na drugoj strani razigrao se Filip Samojlović i serijom poena vratio "belima" prednost 38-33. Na veliki odmor se otišlo prvi vođstvu Sloge 40-33.

Uzdanice kraljevačke Sloge Filip Samojlović i kapiten Uroš Mirković u akciji

U trećoj četvrtini Sloga je primetno pojačala odbranu i iz toga se izrodilo mnogo brzih kontranapada. Domaći su brzo došli do dvocifrene prednosti i ovoga puta su imali dovoljno koncentracije da je sačuvaju do kraja ovog perioda. Deo igre obeležio je Samojlović i centarski par "belih" Mirković i Čupković. U poslednjih deset minuta, Sloga je igrala vrlo sigurno i dalje je odbrana bila agresivna, gosti nisu uspeli da nađu protiv igru. Samojlović je bio nezadrživ, razigrao je sve saigrače i pitanje pobede se više nije postavljalo. Na kraju, pobeda Sloge, izuzetno važna u borbi za opstanak u eliti.

SLOGA – PIROT 81 - 68 (25-15, 15-18, 22-18, 19-17)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Ninković (Beograd), Pecelj (Novi Sad) i Kovačević (Užice)

SLOGA: Kostić 9, Petrović, Spasojević 2, Radić 15, Mirković 12, Šević, Čupković 9 (9 sk, 8 as), Jeftić 2, Vujović, Tomašević, Savić, Samojlović 32

PIROT: Đonlić 11, Mukanović, Filipović 5, D. Đorđević 3, Rašić 5, Pendić, Vraneš 15 (5 sk), Matović 2, Stojanović, Pantić 12 (10 sk), V. Đorđević 4, Đukanović 9

Dynamic 110 : 98 Tamiš
Radnički SPD 95 : 90 Sloga
Zlatibor 89 : 65 Vršac
Kolubara LA 2003 70 : 63 OKK Novi Pazar
Dunav 92 : 90 Napredak
Vojvodina 81 : 82 Mladost