03.03.2021 Ana Jovanović

ARKUS liga: Metaloplastici dva boda, Partizan žali za propuštenom prilikom

Detalj sa utakmice - foto: ARKUS liga

Rukometaši Metaloplastike večeras su na svom terenu došli do važne pobede. Trijumfom nad Partizanom u derbiju drugog kola plej-ofa ARKUS lige 27:26 (14:17) osvojili su nova dva boda i tako stavili do znanja da će biti jedan od glavnih konkurenata Vojvodini u borbi za titulu.

Iza crno-belih je odlično prvo poluvreme, tokom kojeg su većinom bili u prednosti. Nenad Maksić je na pauzu mogao otići zadovoljan, jer je njegov tim imao solidne "zalihe" pred nastavak susreta - 14:17. Međutim, mnogo bolje izdanje ekipe Veselina Vukovića u drugom poluvremenu pomrsilo je konce crno-belima, kojima je realizacija napada izostala u ključnim trenucima. Završnica meča protekla je u egalu, a tačku na derbi kola stavio je Vojislav Brajović pogotkom u 60. minutu, za pobedu Metaloplastike 27:26.

Za igrača utakmice izabran je upravo Brajović, koji se devet puta upisao u listu strelaca, dok se u sastavu Partizana po broju postignutih golova izdvojio Ivanović sa osam, a pratio ga je Dimitrijević sa šest. Golman crno-belih Andrej Trnavac zabeležio je sedam odbrana (7/28), a Strahinja Milić tri (3/8). Čuvar mreže Šapčana Milan Bomaštar imao je dvocifren učinak na golu (10/28), a njegov saigrač Strahinja Radosavljević bio je uspešan samo jednom (1/8).

Dubočica 54 36 : 33 Rudar
Metaloplastika 27 : 26 Partizan
Dinamo 38 : 30 Radnički
Železničar 1949 22 : 31 Vojvodina