Železničar protutnjao kroz makišku šumu

Ekipa Žarkova je danas, po idealnom vremenu i na dobro pripremljenom terenu, dočekala šesnaestoplasirani Železničar kome gori pod nogama. Od samog starta se krenulo agresivno sa obe strane. Međutim nije bilo prilika sve do 19. minuta kada nakon slobodnog udarca Radojičić biva najviši u skoku, ali sa 8 metara loptu šalje pravo golmanu domaćih u naručje.

Posle toga vodi se rovovska borba između dva šesnaesterca, a domaći su prvi put ozbiljnije pripretili u 39. minutu, Karišić je uputio udarac glavom sa desetak metara, Knežević je bio dobro postavljen i lako ukrotio šut.

U nadoknadi vremena posle jednog bazezlenog napada i šuta Savanovića, lopta u šesnaestercu domaćih pogađa Jovanovića u ruku i sudija Pančić bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač penala je Mirkov, pa tako gosti s minimalnom prednošću odlaze na odmor.
U nastavku blaga inicijativa domaćih, bez opipljivih prilika, gosti znalački zatvaraju sve prilaze svom golu, a iz prekida ugrožavaju gol Žarkova. Tako Mihajlov, posle kornera u 62. minutu, šutira glavom koji centimetar iznad prečke. Potom, idealnu priliku u 70. minutu propušta i Stanić, sa oko 13-14 metara, neometan, loptu šalje pored desne stative.

Babić za domaće u 77. minutu propušta najizgledniju priliku, njegov šut sa 12 metara odbranio je Knežević. Tri minuta pred kraj, utakmicu je mogao da odluči Mirkov, izlazi sam pred gol domaćih, ali Šuljagić sjajnom paradom neutraluše udarac.
Žarkovo i drugu utakmicu u nastavku ostaje bez postignutog gola, a gosti sasvim zasluženo nose bodove u Pančevo, jer za taj jedan gol su i bili bolji. Naredno kolo Žarkovo gostuje u Leskovcu ekipi Dubočice, dok Železničar u Pančevu dočekuje Borac iz Čačka.

ŽARKOVO - ŽELEZNIČAR 0:1 (0:1)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Pančić Dušan. POM.SUDIJE: Ivanišević Bojan i Radić Petar. STRELCI: Mirkov 45+1.min (k.u.) (Železničar). ŽUTI KARTONI: Jovanović, Stevanović i Ignjatović (Žarkovo), Mirkov, Knežević, Zorica i Stanić (Železničar).
ŽARKOVO: Šuljagić, Jovanović, Karišić (Zuvić), Radonjić (Gojkov), Ignjatović, Vidović, Manić (Stevanović), Kiso, Nović (Dišić), Obrenović, Ilić (Babić).
ŽELEZNIČAR: Knežević, Konatar, Plavšić, Mirkov, Kovačević, Radojičić, Zorica,  Mihajlov (Stojanović), Stanić (Tomić), Tomović, Savanović (Petrović) (Marković).