12.07.2012 Vinko Janković

Prijateljska utakmica : Izostala romantika na gradskom stadionu u Somboru Radnički : OFK Beograd 0:2

Prva kontrolna prijateljska utakmica pred početak nove fudbalske sezone , odigrana na gradskom stadionu u Somboru, privukla je na tribine ovog objekta oko tristotinjak navijača na meču između superligaša sa Karaburme, ekipe OFK Beograda i domaćeg trećeligaša, Radničkog Najveći deo njih danas je došlo da vide sa kojim sastavom će se somborski trećeligaš suprostaviti beograđanima, s obzirom da je u proteklih mesec dana ekipu crveno-belih napustila gotovo cela postava iz minule prvoligaške sezone. Devet dana rada sa raspoloživim igračkim kadrom koji je pristigao iz klubova iz bliže okoline, trnerskom tandemu somboraca Milić-Tintor dao je početnu osnovu na koga mogu računati u narednom trećeligaškom društvu I upravo ova današnja utakmica sa rivalom, koji se desetak dana priprema na Panoniji. , prva su provera svih linija i svih igrača koji su na raspolaganju . Na drugoj strani, beograđani takođe sa prinovama, i desetak dana rada, u drugoj kontrolnoj utakmici , uigravaju sastav i testiraju raspoloživi igrački kadar pred novo prvenstvo u superligaškoj konkurenciji i današnji susret u Somboru odigrali su nakon obavljenog dvoipočasovnog treninga na Panoniji u prepodnevnom terminu. Stoga je ovaj susret, opterećen velikom vrućinom , olovnim nogama favorizovanih gostiju iz Beograda. , novim i neuigranim sastavom domaćina , najblaže rečeno razočarao prisutne gledaoce na tribinama, jer su ipak očekivali bolju utakmicu, sa više borbenosti i više prilika za golove. Izostala je i romantika ekipe sa Karaburme, obe postave gostiju nisu puno odskakale od igrača domaće postave u kojoj su nastupila nekolicina dojučerašnjih igrača Područja. Samo su Paunović i Banić bili iz standardne postave prošlosezonske ekipe Radničkog, Šarić, Veselinović i Petreš su igrači koji su povremeno ulazili među prvih jedanaest, Vidović je nakon duge pauze odigrao sat vremena , a svi ostali su novajlije koje treba da potraže šansu ove jeseni u prvoj postavi somboraca. Prvu šansu na utakmici imali su gosti u 7 minuti, tačnije centarfor Milić, izlazi pred golmana Šarića, oštro šutira ali golman domaćih uspeva da odbije njegov udarac u polje. Četiri minuta kasnije iz jedne kontre gosti dolaze do vođstva. Milić ubacuje loptu u prazan prostor gde utrčava brzonogi Bogavac i obilazi golmana Šarića te šalje loptu u mrežu za vođstvo od 0: 1. Prvu priliku za domaće imao je Miroslav Paunović kada je u 19 minutu oprobao svoj šut sa udaljenosti od oko dvadesetak metara ali neprecizno pored leve stative gola gostiju. . Jedan iznenadni šut novajlije Srđana Vukovića zagrejao je dlanove golmana gostiju Mateka u 37 minutu koji je loptu uspeo da izbaci u korner. Pet minuta pre odmora, Milić sa dvadesetak metara šalje jak udarac ka donjem levom uglu Šarića, ali za malo neprecizan. Drugo poluvreme obe ekipe izlaze sa novim postavama, ali se igra bitno nije menjala. Lopta je išla od noge do noge , ponekad i neprecizno, malo je bilo prilika za gol, a onu pravu u 50 minuti gosti su iskoristili i došli do drugog gola. Na nabačenu loptu iz skraćenog kornera naletio je u petercu domaćina Tufegdžić i poslao je u mrežu. Domaćin je u nastavku imao polupriliku , jer jednu ubačenu loptu od strane Fabera sa krila nije niko iskoristio na pravi način. Sparno vreme i velika vrućina nisu išli na ruku akterima današnje utakmice, stoga su ostali dužni prikazati bolju partiju navijačima , ali će im ovi progledati kroz prste, s obzirom da je to tek zagrevanje pred početak nove sezone. Fer i korektno ponašanje fudbalera olakšalo je posao dobroj sudijskoj trojci iz Sombora sa Boškovićem na čelu.

Radnički: Šarić, Veselinović, Baljak, Vidović, Banić, Hoecislavski, Vuković, Petreš, Rančić Paunović i Faber. Još su igrali Njegomir, Vukičević, Bojić, Josović, Drvenica, Konjović, Berić, Ismaili, Makar i Bujak.
OFK Beograd: Matek, Petković, Kecojević, Vasiljević, Rodić, Nikolić, Mijić, Batijoja, Trivunović, Milić i Bogavac. Igrali su još : Stanojević , Gašić, Mustur, Punoševac , Sinđić, Pavlović, Kolarević, Žeravica, Aleksić, Tufekdžić, Dančetović i Raičević.