Memorijalni turnir "Bojan Mijatović - Boki" u Lascu

U petak i subotu u Lascu odigran je 10. memorijalni turnir posvećen Bojanu Mijatoviću tragično nastradalom igraču iz ovog sela.Svi mečevi počinjali su sa minutom ćutanja. U prvom polufinalnom meču sastale su se prve komšije Musina reka i Morava iz Mrsaća.Morava je povela evrogolom Bobana Simovića još na samom početku meča.Musina reka poravnava rezultat sa penala preko Dimitrijevića.Pobedu Moravi od 2-1 donosi Simović svojim drugim golom što je značilo da prošlogodišnji pobednik turnira Musina reka neće braniti titulu.U drugom meču domaćin Lazac lako je izašao na kraj sa fudbalerima Budućnosti iz Samaila.Poveli su domaći golom Čolovića,Samailci poravnali sa bele tačke strelac je bio Vrljanović a nedugo zatim Terzić sa penala dovodi Lazac u novo vodstvo.Tačku na meč postavio je Janković u drugom delu za konačnih Lazac-Budućnost 3-1. Drugog dana počelo je mečom za treće mesto gde su snage odmerile poražene ekipe prvog dana.Bolje su se snašli igrači Musine reke koji su golovima Manića i Jokovića savladali podmlađeni sastav Budućnosti sa 2-0.U meču dana stari rivali iz Međuopštinske lige vodili su veliku borbu vrednu finala.Morava je golom Bobana Simovića povela sredinom prvog dela.U tom periodu stvorila nekoliko šansi i bila bolji rival.U drugom delu Lazac preuzima kontrolu i konstantno napada i poravnava rezultat desetak minuta pre kraja golom Radovana Jankovića.Na penal ruletu bolje se snašla ekipa Lasca koja je slavila rezultatom 5-3.Prvi strelac turnira je igrač Morave Boban Simović sa 3 postignuta pogotka.Dobra organizacija turnira koja je poslužila ekipama za proveru potencijalnih pojačanja. Polufinale: Musina reka-Morava 1-2 Lazac-Budućnost(S) 3-1 Za treće mesto: Musina reka-Budućnost(S) 2-0 Finale: Lazac-Morava(M) 1-1 (5-3 penalima) Strelci sa penala za Lazac:Stevanović,Štavljanin,Terzić,Janković,Rakić. Strelci sa penala za Moravu:Mi.Mitrović,Mršović,Simović dok je stativu pogodio Milojević.