Streljaštvo: Borislav Mazinjanin, Katarina Biserčić i Danica Rašeta šampioni Srbije

Borislav Mazinjanin junior Policajca osvojio je u Novom Sadu titulu na omladinskom Šampionatu Srbije MK puškom trostav 3 puta 40 metaka isrped prošlogodišnjeg vicešampiona Stefana Aleksandrovskog iz Jedinstva (Stara Pazova). Mazinjanin, kome je ovo druga šampnska titula posle 2010. a bio je treći 2009. je imao najbolju finalu seriju od 100,6 krugova i nadoknadio je čak šest krugova zaostatka u odnosu na Aleksnadovskog koji je u finale ušao sa prve pozicije. Treći je bio prošlogodišnji šampion Miloš Tasić iz Vranja. Ekipna titula pripala je juniorima Niša (lane drugoplasiranim), ispred Novosađna dok su kao i prošle godine bronzu osvojili juniori inđijske Mladosti.

Mlada takmičarka Niša Katarina Biserčić okitila se juniorskom titulom ispred bronzane iz 2010. Dušice Antonijević iz Novog Beograda Ušća i najprijatnijeg iznenađenja prvenstva Nine Radulović iz Zvezdare. Treću ekipnu titulu za redom osvojile su juniorke Novog Beograda Ušća.

Danica Rašeta iz Zemun Centra odbranila je titulu MK pištoljem 30 plus 30 metaka. Prva tri mesta pripala su reprezentativkama koje je v.d. selektora Goran Maksimović odredio za Šampionat Evrope u Bolonji od 10. do 15. jula. Druga je bila Aleksandra Matijašević iz Crvene zvezde a treća Ana Alentijev iz Smedereva.

Seniorski Šampionat Srbije počinje u subotu 7. jula. Učestvovaće i svi srpski olimpijci. Prvog dana gađaće se MK puškom 60 metaka ležeći (finale seniora od 15 časova, seniorke ne gađaju finale u ovoj disciplini) i MK pištoljem slobodnog izbora (finale od 15,45 časova). Andrea Arsović (Partizan) je prošle sezone slavila MK puškom 60 metaka ležeći za seniorke a Dragan Marković (Novi Sad) je bio najbolji senior. Ekipnim titulama podičile su se seniorke Partizana i seniori Novog Sada. Pištoljem Damir Mikec (Policajac) je osvojio seniorsko zlato, a najbolju mušku ekipu imao je – Policajac.

Na strelištu na 25 metara seniorke MK pištoljem gađaju takođe 7. jula i finale je od 15,30 časova. Titulu brani Zorana Arunović (C. zvezda). Crveno bele (Šekarić, Z. Arunović, J. Arunović) su prošle godine sa 1.742 kruga osvojile titulu oborivši za krug sopstveni državni rekord, jedini na takmičenju.

Rezultati, Šampionat Srbije, MK puška 3 puta 40 metaka, juniori: 1. Niš 3.366, 2. Novi Sad 3.308, 3. Mladost Inđija 3.106. Ukupno tri ekipe. Pojedinačno: 1. Borislav Mazinjanin (Policajac) 1.246,6 (1.146), 2. Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo, Stara Pazova) 1.243 (1.152), 3. Miloš Tasić (Vranje) 1.238,9 (1.146) itd. Ukupno 19 juniora.

MK puška trostav 3 puta 20 metaka, juniorke: 1. Novi Boegrad Ušće 1.698, 2. Zvezdara 1.673, 3. „Čika Mata“ (Kragujevac) 1.662 itd. Ukupno šest ekipa. Pojedinačno: 1. Katarina Biserčić (Niš) 665,3 (572), 2. Dušica Antonijević (Novi Beograd Ušće) 664,4 (571), 3. Nina Radulović (Zvezdara) 662,5 (565) krugova itd. Ukupno 25 juniorki.

MK pištolj 30 plus 30 metaka: 1. Danica Rašeta (Zemun Centar) 770 (566 – finale odlična 204 kruga), 2. Aleksandra Matijašević (C. zvezda) 749,8 (557), 3. Ana Alentijev (Smederevo) 747,7 (558) krugova itd. Ukupno deset juniorki. Nije bilo ekipnog proglašenja.