Futsaleri dva Bečeja bez pobede u "generalkama"

Novajlija: Marko Živkucin u prvom planu

Voljom žreba, komšije iz dva Bečeja međusobno će odmeriti snagu u premijeri nastavka prvenstva Druge futsal lige Srbije. Utakmica je zakazana za petak u 21 sat, a igra se na parketu "hrama sportova" u Bečeju. Jesenas u Novom Bečeju bilo je 5:2 za Bečejce. Novobečejska Tisa priželjkuje uspeh u revanšu, pogotovo posle osvajanja trofeja pobednika kupa Vojvodine, a Bečejci, pak, očekuju da iskoriste prednost domaćeg terena i nastave pobedonosnu seriju, koja im je omogućila da prezime ubedljivo sa devet bodova prednosti.

U cilju ostvarenja sportskih želja, oba rivala su u aktuelnim pripremama odigrala po tri kontrolna meča. Minulog vikenda su ostali bez pobeda u "generalkama". Bečejci su kod kuće igrali nerešeno (1:1) sa liderom Vojvođanske lige Novim Sadom, a Tisa je, takođe kod kuće, izgubila (7:8) od zrenjaniskog SAS-a. Pre toga Bečejci su pobedili SAS u Zrenjaninu sa 3:1, odnosno prvoligaša Novu Pazovu, takođe u gostima, sa 6:4, dok su Novobečejci zabeležili dva identična rezultata (3:3) u Zrenjaninu sa SAS-om i u Zemunu sa prvoligašem Samo pravo.

Obe ekipe su iskoristile mogućnost dopunske selekcije. Bečej je angažovao Marka Živkucina iz Vrbasa, koji je stigao iz Nemačke, gde je igrao u Berlinu, a ekipu je napustio Miloš Pokrajac. Tisa je dovela iz SAS-a visokog Savu Delića. I jedni i dugi ostavljaju mogućnost da do kraja aktuelnog prelaznog roka, 5. februara, angažuju još jednog igrača.

I dok su se u Novom Bečeju mreže njihale, čak, 15 puta u "generalci", s bačke strane Tise golmani su savladani samo dva puta. Novosađani su poveli golom Đurića u prvom poluvremenu, a  na dodavanje Novakovića izjednačio je u nastavku Golub. Iako je bilo malo golova, utakmica zaslučuje sve pohvale. Igralo se izuzetno dinamično, što potvrđuje da su ekipe fizički spremne za ono što ih odnarednog vikanda čeka.