Kragujevčani ubedljivi u prvoj proveri uz evrogol Tomića

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su Slogu 33 iz Petrovca na Mlavi sa ubedljivih 6:0 (3:0), u prvoj pripremnoj utakmici ove zime. Šef struke kragujevačkog prvoligaša Aleksandar Linta ravnomerno je raspodelio minutažu svim raspoloživim igračima u ovom trenutku. Izostali su samo Aleksandar Varjačić, koji ima zdravstvenih problema, i nedovoljno oporavljeni Radovan Avram.

U sastavu su se našli novajlija Nikola Ristović i mladi čuvar mreže Ognjen Lukić, koji bi tokom naredne sedmice trebao da parafira ugovor sa liderom Prve lige Srbije.

Srpskoligaš iz Petrovca na Mlavi, predvođen nekadašnjim igračem beogradskog Partizana Predragom Lukom, nije mogao da parira znatno kvalitetnijem kragujevačkom timu. Petrovčani su uputili samo jedan ozbiljniji udarac ka okviru gola Šumadinaca početkom drugog poluvremena, dok su ostatak utakmice uglavnom bili u podređenom položaju.

“Crveni” su do početne prednosti došli u 9. minutu. Posle prekida koji je izveo novajlija Ristović, štoper Kragujevčana Lazar Petrović bio je najspretniji pred golom ekipe iz Petrovca na Mlavi i doveo svoj tim u vođstvo.

Potom je na scenu stupio iskusni Marko Mirić, koji je sa dva svoja pogotka u 30. i 43. minutu omogućio Kragujevčanima zalihu od tri gola na poluvremenu.

Goleada je nastavljena u drugom poluvremenu. Najpre je Rađen u 56. minutu iskoristio odličan centaršut Kovačevića iz kornera i povisio prednost Radničkog 1923 na 4:0, da bi se desetak minuta kasnije u listu strelaca upisao doskorašnji omladinac Veljko Cvetković, i to posle odličnog solo prodora i asistencije Igora Vićentijevića.

Šlag na tortu stavio je fudbalski velemajstor Nemanja Tomić u 90. minutu, fantastičnim pogotkom sa polovine igrališta za konačnih 6:0.

Narednu proveru lider Prve lige Srbije imaće u sredu, 27. januara, protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.

RADNIČKI 1923 – SLOGA 33 6:0 (3:0)

KRAGUJEVAC
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.

Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac).
Strelci: Petrović u 9. Mirić u 30. i 43, Rađen u 56, Cvetković u 67. i Tomić u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Raičević, Milikić, Dukić, M. Vidović, Petrović, U. Vidović, Ristović, Simić, Mirić, Ilić, Nikodijević. Igrali su još: Lukić, Cvetković, Vićentijević, Rađen, Filipović, Aleksijević, Ćirović, Kovačević, Todorović, Tomić, Maksimović.

SLOGA 33: Damjanović, Živanović, Marjanović, Bajinović, Marković, Martinović, Trajić, Luka, Ilić, Reljić, Bogdanović. Igrali su još: Blagojević, Miljković, Stević, Božović, Lazarević, Radovanović, Milosavljević, Živković, Milošević i Janjušević.