Žoao tragičar Redinga, pobeda Noriča

Fudbaleri Redinga doživjeli su poraz u 17. kolu Čempionšipa. Ekipa Veljka Paunovića poražena je na svom terenu od ekipe Birmingema sa 2-1.

Gosti su bolje otvorili susret. Golovima bivšeg omladinca Arsenala, Jana Torala, poveli su 2-0. U nastavku susreta, bolje izdanje domaćih. U 61. minuti, Meite je smanjio na 2-1. Devet minuta kasnije, Din je skrivio jedanesterac i dobio drugi žuti. Brazilac Žoao je šutirao ali nije donio izjednačenje Redingu. Iako su domaći pokušavali, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Bitnu pobjedu upisao je Norič. Oni su sa 2-1 savladali ekipu Notingema na svom terenu. Poveli su golom Sorensena da bi Noker donio izjednačenje gostima. Sva tri boda svojoj ekipi, donio je Buendija.Bristol je sa 1-0 savladao ekipu Blekburna a Didu je dao jedini pogodak.

U ostalim susretima, Preston je savladao Midlzbro sa 3-0, Barnsli Vikomba sa 2-1 a Brentford i Derbi odigrali su 0-0.

Prvi je Norič sa 34 boda, Bormut ima 31 a Votford, Svonsi, Reding i Bristol po 30. Na dnu su Derbi sa 12, Vikomb sa 11 te Venzdej sa devet bodova.