29.11.2020 V. Jankov

Futsaleri Bečeja desetom pobedom završili polusezonu

Het-trik: Marko Novaković je golovima probio bedem Leskovčana

Futsaleri Bečeja su jubilarnom desetom pobedom završili drugoligašku polusezonu i zasluženo će prezimeti na prvom mestu. Međutim, nisu briljirali kao na par utakmica ove jeseni. Za to su krivi Leskovčani, koji su igrali vrlo pokretljivo u fazi odbrane i amortizovali su sve napade domaćina u prvom delu utakmice. Najbliži pogotku bio je Mačiženski u 13. minutu, ali je lopta pogodila stativu.Samo 23 sekunde pre odlaska na odmor Radovan Vukojević je, ipak, materijalizovao brz napad za 0:1.

Očito da je pauza u poluvremenu dobro došla momcima sa Tise i u dogovoru s trenerom Igorom Šošom od prvog sudijskog zvižduka u nastavku silovito su krenuli, a Marko Novaković je posle samo pedesetak sekundi preciznim šutem loptu smestio iza leđa golmana Veličkovića za izjednačenje. Isti igrač je minut kasnije postigaoi svoj drugi gol na vrlo efektan način polulobom kraj istrčalog golmana. Da dođe do svog het – trika i 11. gola u polusezoni, Novakoviću je asistencijom pomogao Golub, koji ima isti broj datih golova ove jeseni. U 34. minutu je Bodonji na volšeban način pronašao usamljenog Arđeljana, koji je smestio četvrtu loptu u mreži gostiju. Poput prvog dela utakmice, popustila je koncentracija Bečejcima u samom finišu i Igor Stefanović je postavio konačnih 4:2.

Bečej 2003 - Leskovac  4:2  (0:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Bane Papišta (Sremska Mitrovica) i Vladan Đermanović (Šabac) po 8. Strelci: 0:1 Vukojević u 20, 1:1 Novaković u 21, 2:1 Novaković u 22, 3:1 Novaković u 30, 4:1 Arđeljan u 34, 4:2 Stefanović u 40.Žuti kartoni:Bodonji (Bečej 2003), Bojat (Leskovac). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003  6 (3+3), Leskovac 6 (2+4). Igrač utakmice: Marko Novaković (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (12 odbrana) 7,5, NOVAKOVIĆ 9, GOLUB 7,5, KORAĆ 7,5, BODONJI 7,5, Marinković -, Arđeljan 7,5, Pokrajac 7, Mačiženski 7, Ćulum 7, Božičić 6, Arvai 6,5.

Leskovac: VELIČKOVIĆ (10 odbrana) 7, STEFANOVIĆ 7, CVETKOVIĆ 7, STANOJEVIĆ 7,5, BOJAT 7, Nastić 6,5, Vukojević 7, N. Petrović I -, N. Petrović II 6,5, Nikolić 6,5.

Zufo 3 : 7 SAS
Banjica 6 : 10 Tisa
Bečej 2003 4 : 2 Leskovac
Ivanjica 5 : 2 Forum
Palež 4 : 1 Metalac Kolorado
Jastrebac 3 : 7 Loznica Grad 2018