Rapsodija Zvezde u prvom poluvremenu dovoljna za ubedljivu pobedu

Početak utakmice (fotografisao Nikola Gajović)

U okviru 13. kola Međuopštinske lige FSRO Zvezda iz Čukojevca je dočekala ekipu Mlada krila iz Metikoša. Obe ekipe žele da se priključe u borbu za viši rang, stoga su i domaći i gosti krenuli po sva tri boda.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, prebacivši loptu na protivničku stranu. Već u 8. minutu krilni napadač Zvezde Dejan Velimirović dobro probija po desnoj strani i upućuje centaršut. Odbranbeni igrač gostujuće ekipe nespretno reaguje u peterecu, lopta se odbija do mladog napadača Janića, koji je lako savladao nemoćnog golmana Panovića. Nakon pogotka, Zvezda je nastavla sa boljom igrom. Veznim redom domaće ekipe savršeno je dirigovao Željko Grabovac, koji je za domaćine toga dana predstavljao nerešivu enigmu. Nakon nekoliko polušansi na obe strane, nakon par dobrih dodavanja loptu po desnom strani dobija igrač domaina Janić i upućuje centaršut ka Popadiću, nakon čijeg udarca se lopta na drugu stativu do Krsmanovića, kome nije bilo teško da prikuca loptu u mrežu za 2:0, igrao se 26. minut utakmice. Nakon pogotka, gostujuća ekipa je preuzela inicijativu, dok su se domaćini povukli na svoju polovinu.

Ubrzo su došli do prve prave šanse, kada je nakon udarca sa nekih 25 metara lopta nezgodno odskočila, golman domaćih istu je odbijo pravo na nogu napoadača Mladih krila, koji je sa nekih 4-5 metara šutirao tik preko prečke. Tada se na tribinama uveliko ponavljala ona čuvena "dva nula je najopasniji rezultat". Nakon jedne intervencije, povredio se levi bek gostujuće ekipe, tako da smo u prvom poluvremenu videli prvu promenu na terenu. Nakon toga na scenu ponovo stupa Dejan Velimirović, dobro pretrčava po oslabljenoj boku protivnika i upućuje povratnu loptu na koju natrčava Krsmanovič i sjajnim udarcem postiže svoj novi gol. Igrao se 40. minut utakmice. Do kraja utakmice inicijativu su imali gosti iz Metikoša, ali nisu uspeli da stvore pravu priliku.

Drugo polovureme počelo je opet inicijativom gostujućih igrača, dok je Zvezda pretila iz kontra napada. Pokušavali su gosti da ugroze gol domaćina udarcima iz daljine, međutim nisu bili precizni. Najbolju šansu sredinom prvog poluvemena ipak su propustili domaćini, nakon dobrog prodora Grabovca, i odličnog dodavanja između dva odbrabena igrača, Velimirović izlazi na megdan golmanu Panoviću, ali šutira pored gola. Ubrzo nakon toga, ekipa Mladih krila postiže pogodak, nakon centaršuta sa leve strane, sjajno skače Tanasković i glavom smešta loptu u levi ugao gola. Učinilo se tada domaćim igračima da mogu da preokrenu stvari u svoje ruke, ali brzo ih je razuverio odlični Velimirović, koji nakon odbijene lopte golmana Panovića, natrčava i smešta loptu u mrežu, igrao se 80. minut utakmice. Do kraja utakmice nije bilo većih šansi na obe strane, te je utakmica mirno privedena kraju.

Mora se i napomenuti da je glavni arbitar meča Nenad Čekanović, doneo nekoliko sumnjivih odluka, uglavnom na štetu domaćina. Stiče se utisak da obe ekipe nisu imale iste aršine.

Nakon utakmice Zvezda zauzima 5. mesto na tabeli međuopštinske lige FSRO, sa bodom zaostatka za ekipom Metikoša. Zvezda je u 14. kolu ponovo domaćin, gde dočekuje Lazac koji je drugoplasirani na tabeli sa 29 bodova. Mlada krila iz  Metikoša dočekuju prvoplasirano Jedinstvo iz Dragosinjaca, tako da obe ekipe nakon današnje utakmice očekuju važni mečevi.

Zvezda: Jovanović F., Tanasković M., Todorović P (Stepanović O.)., Krsmanović M., Virijević A., Velimirović D., Janić Stefan., Radonjić M (kapiten)., Popadić N. (Radonjić D.)., Radonjić B..

Mlada krila: Pannović D., Kereč M., Miljković S., Karapandžić M., Baković A(kapiten)., Tanasković D., Stepanović M., Cvetković M., Vesolinović N., Radičević V., Vukanović V.,

Sudija: Nenad Čekanović. Igrač utakmice: Željko Grabovac (Zvezda).

5 Zvezda 13 7 3 3 24
6 Mineral 2015 13 7 2 4 23