14.11.2020 V. Jankov

Futsaleri Bečeja upisali osmu pobedu

Sevnula levica: Dražen Arvai bio je trostruki strelac - foto: V. Jankov

Lider ne popušta! Bečejci su zabeležili osmu pobedu u aktuelnoj sezoni i ubedljivo drže vrh drugoligaške tabele. Nova žrtva bili su Milanovčani, koji su ostavili bolji utisak od rezultata. A što se rezultatski nisu približili domaćinu, kriv je „negostoljubivi“ golman Bečejaca Sava Vadaski, koji je u 24 navrata uspešno intervenisao. Jedan gol nije primio, jer je trener Igor Šošo eksperimentisao i igrao napad sa petoricom igrača, a poslednji za konačnih 7:3 primio je tek iz trećeg pokušaja, pošto je pre toga zaustavio šuteve Nikolića i Arsenijevića.

Veteran Dražen Arvai je ovoga puta načeo Milanovčane u 7. minutu posle izvrsne akcije, koju je započeo Bodonji, a asistencijom nastavio Arđeljan. U 16. minutu je sevnula levica Arvaia i  lopta je završila u suprotnom uglu. Već u narednom napadu, minut kasnije, Bodonji je materijalizovao solo prodor i sa 3:0 se otišlo na odmor.

Trener gostiju Ivan Vuksanović je od samog početka nastavaka u fazi napada zaigrao sa petoricom igrača, rizikujući da primi gol bez golmana. Nikolić je u 24. minutu uspeo da materijalizuje brojčanu prednost u polju, ali Bečejci u narednih desetak minuta postigli nova četiri gola (7:1), pa su u poslednjih pet minuta i oni povremeno uvežbavali napad bez golmana, ali nisu bili uspešni.

Bečej 2003 - Metalac Kolorado  7:3  (3:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd) i Marko Majstorović (Smederevska Palanka) po 8. Strelci: 1:0 Arvai u 7, 2:0 Arvai u 16, 3:0 Bodonji u 17, 3:1, Nikolić u 24, 4:1 Golub u 28, 5:1 Arvai u 30, 6:1 Pokrajac u 33, 7:1 Božičiću 35,  7:2 J. Petrović u 38, 7:3 Arsenijević u 40. Žuti karton: Petrović (Metalac Kolorado). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003  7 (4+3), Metalac Kolorado  7(4+3). Igrač utakmice: Sava Vadaski (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (24 odbrane) 9, NOVAKOVIĆ 7, GOLUB 7,5, KORAĆ 7, BODONjI 7,5, Novakov -, Marinković -, Arđeljan7, Pokrajac 7,Mačiženski 7,Ćulum 7, Božičić 7, Arvai 8,5.

Metalac Kolorado: ČEPIĆ (7 odbrana) 7, J. PETROVIĆ 7, ARSENIJEVIĆ 6,5, UROŠEVIĆ 6,5, NIKOLIĆ 7, Ratković 6, Nedeljković 6,5, V. Petrović -, Dmitrović 6, Tešić 6,5, Simović 6.

Tisa 6 : 6 SAS
Zufo 1 : 3 Leskovac
Banjica 3 : 1 Forum
Bečej 2003 7 : 3 Metalac Kolorado
Ivanjica 4 : 2 Loznica Grad 2018
Palež 3 : 5 Jastrebac